Przejdź do treści

Piątek, 22.11.2019

Imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka

Powiat Tczewski - strona główna

Jeden Dwa Trzy Cztery Pięć Sześć Siedem Osiem Dziewięć

Wyszukiwarka

Przejdź do BIP

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna > Start

Konferencja z udziałem Pracodawców oraz Przedstawicielek Stowarzyszenia "Kociewskie Forum Kobiet" przy udziale przedstawicieli delegacji z Powiatu Wodzisławskiego

Konferencja z udziałem Pracodawców oraz Przedstawicielek Stowarzyszenia
10 kwietnia, w Internacie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Tczewie, odbyła się Konferencja z udziałem Pracodawców oraz Przedstawicielek Stowarzyszenia "Kociewskie Forum Kobiet" przy udziale przedstawicieli delegacji z Powiatu Wodzisławskiego, partnera samorządowego Powiatu Tczewskiego.

Otwarcie Konferencji rozpoczęło się uroczystym przywitaniem gości przez Starostę Tczewskiego – Tadeusza Dzwonkowskiego, Starostę Wodzisławskiego – Tadeusza Skatułę oraz Dyrektora Zespołu Szkół Ekonomicznych w Tczewie, gospodarza konferencji – Jerzego Cisewskiego.

Po części oficjalnej nastąpiła prezentacja tradycji kuchni śląskiej oraz kociewskiej, po której  rozpoczęła się konferencja z udziałem nauczycieli Zespołu Szkół Ekonomicznych z Wodzisławia Śląskiego i Tczewa z Pracodawcami z terenu Powiatu Tczewskiego.

W trakcie trwania konferencji przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z Wodzisławia Śląskiego wraz z panem Remigiuszem Rączką, znanym ze swojego autorskiego programu telewizyjnego pn. „Rączka gotuje” emitowanym w TVP Katowice oraz przedstawicielki Stowarzyszenia KFK wraz z panią Krystyną Gierszewską, znaną promotorką kuchni kociewskiej i autorką wielu publikacji kulinarnych przeszli na warsztaty kulinarne, gdzie z uczniami ZSE przygotowywali potrawy tradycyjne kuchni śląskiej i kociewskiej.

Podczas tych zajęć uczniowie mieli szansę zapoznać się z niezwykłymi walorami kuchni z południowej części naszego kraju, a także porównać różnorakie przepisy i w  konsekwencji nauczyć się tworzyć własne unikatowe potrawy.

Zwieńczeniem konferencji było podpisanie porozumienia o partnerstwie między ZSE w Tczewie oraz Pracodawcami Pomorza, w ramach którego obie instytucje będą m.in. wspólnie układać programy kształcenia i szkolenia zawodowego oraz organizować spotkania mające na celu optymalizację procesów nauczania zawodowego.

Wszystkie dania z warsztatów zostały zaprezentowane zebranym podczas oficjalnego zakończenia konferencji.

 

 

Konferencja z udziałem Pracodawców oraz Przedstawicielek Stowarzyszenia "Kociewskie Forum Kobiet" przy udziale przedstawicieli delegacji z Powiatu Wodzisławskiego fot. M. Stolarski

wydruk, pdf

Pokaż rejestr

Rejestr zmian:

Wprowadzający:
Marcin Stolarski (2015-04-14 13:54:46)
Modyfikujący:
Marcin Stolarski (2015-04-14 15:23:43)
Odpowiedzialny za treść:
Marcin Stolarski
2015-04-14 13:54:46 Utworzenie
Marcin Stolarski
Moderator: ()
2015-04-14 13:55:36 Modyfikacja
Marcin Stolarski
Moderator: ()
2015-04-14 13:56:13 Modyfikacja
Marcin Stolarski
Moderator: ()
2015-04-14 15:23:43 Modyfikacja
Marcin Stolarski
Moderator: ()
Wprowadzający:
Marcin Stolarski (2015-04-14 13:54:46)
Ankieta jest nieaktywna
Wróć do strony głównej

przeczytaj treść ponownie

banner

Kalendarz wydarzeń

Starostwo Powiatowe w Tczewie

ul. Piaskowa 2
83-110 Tczew

tel. 58 7734 800
fax.58 7734 803
mail: starostwo@powiat.tczew.pl

Polityka prywatności i wykorzystywania plików cookies

banner banner banner banner banner

Portal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.