Piątek, 22.11.2019

Imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka

Konferencja z udziałem Pracodawców oraz Przedstawicielek Stowarzyszenia
10 kwietnia, w Internacie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Tczewie, odbyła się Konferencja z udziałem Pracodawców oraz Przedstawicielek Stowarzyszenia "Kociewskie Forum Kobiet" przy udziale przedstawicieli delegacji z Powiatu Wodzisławskiego, partnera samorządowego Powiatu Tczewskiego.

Otwarcie Konferencji rozpoczęło się uroczystym przywitaniem gości przez Starostę Tczewskiego – Tadeusza Dzwonkowskiego, Starostę Wodzisławskiego – Tadeusza Skatułę oraz Dyrektora Zespołu Szkół Ekonomicznych w Tczewie, gospodarza konferencji – Jerzego Cisewskiego.

Po części oficjalnej nastąpiła prezentacja tradycji kuchni śląskiej oraz kociewskiej, po której  rozpoczęła się konferencja z udziałem nauczycieli Zespołu Szkół Ekonomicznych z Wodzisławia Śląskiego i Tczewa z Pracodawcami z terenu Powiatu Tczewskiego.

W trakcie trwania konferencji przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z Wodzisławia Śląskiego wraz z panem Remigiuszem Rączką, znanym ze swojego autorskiego programu telewizyjnego pn. „Rączka gotuje” emitowanym w TVP Katowice oraz przedstawicielki Stowarzyszenia KFK wraz z panią Krystyną Gierszewską, znaną promotorką kuchni kociewskiej i autorką wielu publikacji kulinarnych przeszli na warsztaty kulinarne, gdzie z uczniami ZSE przygotowywali potrawy tradycyjne kuchni śląskiej i kociewskiej.

Podczas tych zajęć uczniowie mieli szansę zapoznać się z niezwykłymi walorami kuchni z południowej części naszego kraju, a także porównać różnorakie przepisy i w  konsekwencji nauczyć się tworzyć własne unikatowe potrawy.

Zwieńczeniem konferencji było podpisanie porozumienia o partnerstwie między ZSE w Tczewie oraz Pracodawcami Pomorza, w ramach którego obie instytucje będą m.in. wspólnie układać programy kształcenia i szkolenia zawodowego oraz organizować spotkania mające na celu optymalizację procesów nauczania zawodowego.

Wszystkie dania z warsztatów zostały zaprezentowane zebranym podczas oficjalnego zakończenia konferencji.

Konferencja z udziałem Pracodawców oraz Przedstawicielek Stowarzyszenia "Kociewskie Forum Kobiet" przy udziale przedstawicieli delegacji z Powiatu Wodzisławskiego fot. M. Stolarski

Marcin Stolarski (2015-04-14 13:54:46)
Marcin Stolarski (2015-04-14 15:23:43)
2015-04-14 13:54:46 Utworzenie