Przejdź do treści

Czwartek, 21.3.2019

Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira

Powiat Tczewski - strona główna

Jeden Dwa Trzy Cztery Pięć Sześć Siedem Osiem Dziewięć

Wyszukiwarka

Przejdź do BIP

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna > Start

Muzycznie i magicznie z Wesołą Stonogą było 25 maja w Pelplinie

Muzycznie i magicznie z Wesołą Stonogą było 25 maja w Pelplinie
25 maja 2018 roku Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy uroczyście zakończył obchody X Jubileuszowych Dni Godności Osób Niepełnosprawnych.

 

Ostatni dzień świętowania rozpoczęto od integracyjnego przedsięwzięcia. Punktualnie o godzinie 9:00 w asyście Policjantów z Komisariatu Policji w Pelplinie oraz Straży Miejskiej w Pelplinie uczestnicy wyruszyli w barwnym przemarszu ulicami miasta. Prowadzili przedstawiciele Pelplińskiej Orkiestry Dętej, którzy nadawali tempo.

Pani Teresa Kropidłowska, nauczyciel Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Pelplinie wcieliła się w rolę komentatora przemarszu. Było radośnie, kolorowo zwłaszcza, że dołączyli do uczniów SOSW przedstawiciele różnych placówek z terenu Gminy Pelplin. Wspólnie maszerowali: Zespół Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie; Szkoła Podstawowa nr 2 w Pelplinie; Przedszkole nr 2 w Pelplinie; Zespół Kształcenia i Wychowania w Rajkowach; Zespół Kształcenia i Wychowania w Kulicach; Zespół Kształcenia i Wychowania w Rudnie; Szkoła Podstawowa w Małych Walichnowach; Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas w Rajkowach; Warsztaty Terapii Zajęciowej w Pelplinie; Dom Pomocy Społecznej w Pelplinie; grupa szczudlarzy z Fundacji Jedynka Dzieciom pod kierunkiem pani Justyny Kotlęgi oraz niezastąpieni wolontariusze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie.

Na zaproszenie organizatorów odpowiedzieli również: Zbigniew Zgoda Wicestarosta Tczewski; Elżbieta Wiśniewska Przewodnicząca Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji w Starostwie Powiatowym w Tczewie; Mirosław Chyła Przewodniczący Rady Miejskiej w Pelplinie; ks. Arkadiusz Ćwikliński Dyrektor Collegium Marianum w Pelplinie; Piotr Łaga Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie; Dorota Sakowska Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pelplinie; Agnieszka Demska Kierownik Kształcenia Praktycznego w ZSP w Pelplinie oraz Dyrektor „Radia Głos” ks. Prałat dr Ireneusz Smagliński, który całe wydarzenie relacjonował.

Przemarsz zakończono wkraczając w gościnne progi Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie gdzie czekały dla wszystkich niecodzienne atrakcje. Po przywitaniu wszystkich przez Małgorzatę Domachowską Dyrektora SOSW w Pelplinie rozpoczął się pokaz iluzjonisty Macieja Pola. Pan Maciej pokazał wiele niesamowitych sztuczek, do których zapraszał również publiczność. Dzieci podczas pokazu reagowały bardzo żywiołowo. Były głośne śmiechy, piski i okrzyki zdziwienia.

 Kiedy godzinny pokaz się zakończył odstawiono krzesełka by przygotować salę do muzycznego wydarzenia. Na scenie wystąpił Zespół Dwa + Dwa, który zaśpiewał wiele znanych przebojów. Zespół przygotował również upominki dla swoich fanów. Były płyty oraz zdjęcia, na których na zakończenie koncertu członkowie zespołu składali autografy.

Podsumowując był to dzień pełen radości, uśmiechu, śpiewu, tańca i niecodziennych sztuczek w wykonaniu profesjonalnego iluzjonisty.

Całe przedsięwzięcie zadziało się za sprawą Stowarzyszenia „Wesoła Stonoga”, które na realizację projektu „Muzycznie i Magicznie z Wesołą Stonogą” otrzymało dofinansowanie ze środków Gminy Pelplin. Realizacja nie byłaby możliwa bez finansowego wsparcia Powiatu Tczewskiego oraz Banku Spółdzielczego w Skórczu.

SOSW w Pelplinie oraz Stowarzyszenie „Wesoła Stonoga” serdecznie dziękuje Patronom, Partnerom, Sponsorom, Wolontariuszom oraz wszystkim przedstawicielom placówek. Jesteśmy wdzięczni Miejskiemu Ośrodkowi Kultury za udostępnienie sali oraz Policjantom za zapewnienie bezpieczeństwa. Dziękujemy Wam, że świętowaliście razem z nami!

Do zobaczenia za rok na kolejnych obchodach Dni Godności Osób Niepełnosprawnych!

Małgorzata Puchalska

X Dni Godności Osób Niepełnosprawnych – Pelplin 2018

Patronat Honorowy:
Tadeusz Dzwonkowski – Starosta Tczewski
Patryk Demski - Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin
Ks. Infułat Tadeusz Brzeziński - Proboszcz Parafii Katedralnej w Pelplinie

Patronat Medialny:
Radio „Głos", TV-Pelplin, „Informator Pelpliński"

Partnerzy:
Miejska Biblioteka Publiczna w Pelplinie
Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie
Stowarzyszenie "Wesoła Stonoga"
Pelplińskie Centrum Sportu
Fundacja „Jedynka Dzieciom”
Zespół Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie
Szkoła Podstawowa nr 2 w Pelplinie
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie

Sponsorzy:
Powiat Tczewski
Miasto i Gmina Pelplin
Bank Spółdzielczy w Skórczu - Oddział w Pelplinie
Wydawnictwo Bernardinum Sp. z o. o.
Pelkom Sp. z o. o.
Piekarnia - Ciastkarnia „Meler”

Autor tekstu: Małgorzata Puchalska

wydruk, pdf

Pokaż rejestr

Rejestr zmian:

Wprowadzający:
Sławomir Gniazdowski (2018-05-29 13:54:13)
Odpowiedzialny za treść:
Sławomir Gniazdowski
2018-05-29 13:54:13 Utworzenie
Sławomir Gniazdowski
Moderator: ()
Wprowadzający:
Sławomir Gniazdowski (2018-05-29 13:54:13)
Ankieta jest nieaktywna
Wróć do strony głównej

przeczytaj treść ponownie

banner

Kalendarz wydarzeń

Starostwo Powiatowe w Tczewie

ul. Piaskowa 2
83-110 Tczew

tel. 58 7734 800
fax.58 7734 803
mail: starostwo@powiat.tczew.pl

Polityka prywatności i wykorzystywania plików cookies

banner banner banner

Portal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.