Wtorek, 26.9.2017

Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

Na terenie Powiatu Tczewskiego realizowane są programy polityki zdrowotnej

Zarząd Powiatu Tczewskiego dokonał wyboru realizatora programów, tj.: Recepty na raka – programu wczesnego wykrywania raka płuc wśród mieszkańców powiatu tczewskiego i Powiatowego Programu Zwalczania Otyłości i Nadwagi „Czas na zdrowie”.

Zgodnie z uchwałą Zarządu Powiatu Tczewskiego realizatorem ww. programów w 2017 r. został Zespół Opieki Zdrowotnej Medical Sp. z o.o. z siedzibą w Turzu.

RECEPTA NA RAKA – program wczesnego wykrywania raka płuc wśród mieszkańców powiatu tczewskiego.

W ramach realizacji niniejszego programu mieszkańcy powiatu tczewskiego w wieku 55-80 lat, którzy palą od co najmniej 30 lat przynajmniej jedną paczkę papierosów dziennie lub palili w przeszłości przez co najmniej 30 lat przynajmniej jedną paczkę dziennie i rzucili palenie w ciągu ostatnich 15 lat mogą zgłaszać do 20 grudnia 2017 r. lub do wyczerpania środków finansowych na badania przesiewowe w kierunku raka płuc.

Osoby zakwalifikowane do programu skorzystają z:

1)      badania LDCT - niskodawkowej tomografii komputerowej klatki piersiowej;

2)      dwóch pulmonologicznych konsultacji lekarskich – przed i po wykonaniu badania LDCT.

Konsultacje pulmonologiczne udzielane są w Gabinecie Pulmonologicznym w Tczewie przy ul. Wojska Polskiego 5, natomiast niskodawkowa tomografia komputerowa klatki piersiowej LDCT wykonywana jest w Pracowni Diagnostyki Obrazkowej w Centrum Diagnostyczno-Specjalistycznym Medical Sp. z o.o. w Tczewie przy ul. Wojska Polskiego 5A.

W sprawie uczestnictwa w programie należy kontaktować się bezpośrednio z Realizatorem programu, tel.  58 777 52 37, w poniedziałki i środy w godz. od 14:00 do 16:00 oraz we wtorki od 16:00 do 18:00  Liczba badań ograniczona – w bieżącym roku zaplanowano wykonanie badań przesiewowych u co najmniej 200 mieszkańców powiatu tczewskiego, w tym u 100 osób z Tczewa oraz u 100 osób z pozostałych gmin powiatu tczewskiego. Z badań przesiewowych nie będą mogły skorzystać osoby, które uczestniczyły w niniejszym programie w roku ubiegłym.

Program realizowany jest ze środków Powiatu Tczewskiego, Gminy Miejskiej Tczew, Gminy Pelplin oraz Gminy Subkowy.

Powiatowy Program Zwalczania Otyłości i Nadwagi „CZAS NA ZDROWIE” – edycja 2017

W ramach realizacji niniejszego programu mieszkańcy powiatu tczewskiego w wieku do lat 18 lub w wieku aktywności zawodowej z otyłością (wskaźnik BMI powyżej 30 kg/m2) będą mogli zgłaszać się na terapię otyłości, która będzie obejmowała: porady dietetyka, porady fizjoterapeuty oraz porady psychologa.

Liczba niezbędnych porad odpowiednio dietetyka, fizjoterapeuty, psychologa i odstępy między kolejnymi wizytami uzależnione będą od indywidualnych potrzeb osoby objętej terapią otyłości. Szacunkowo przyjmuje się, że osoba zakwalifikowana do terapii otyłości objęta będzie wsparciem dietetyczno-fizjoterapeutyczno-psychologicznym przez okres pięciu miesięcy i w tym czasie skorzysta z czterech porad dietetyka, trzech porad fizjoterapeuty oraz dwóch porad psychologa, jednakże na wniosek osób udzielających wsparcia, ze względu na indywidualne potrzeby osób objętych terapią otyłości, okres prowadzonej terapii  będzie mógł być wydłużony do jednego roku.

Terapia otyłości prowadzona będzie w Tczewie, w tym:

-        porady dietetyka oraz psychologa w Centrum Diagnostyczno-Specjalistycznym przy ul. Wojska Polskiego 5a, porady/zajęcia z fizjoterapeutą w Centrum Rehabilitacji przy ul. Wojska Polskiego 5,

-        w Pelplinie – w Ośrodku Zdrowia Medical przy ul. Dworcowej 7,

-        w Gniewie – w Ośrodku Zdrowia Medical przy ul. Witosa 10.

Zapisy na terapię otyłości prowadzone będą bezpośrednio przez realizatora programu. Zgodnie z ofertą koordynator projektu dostępny jest pod nr telefonu: 58 5010140, e-mail: marketing@zozmedical.pl

Liczba miejsc ograniczona – w tej edycji programu planowane jest objęcie terapią otyłości kolejnych 50 osób.

Program realizowany jest ze środków Powiatu Tczewskiego, Gminy Pelplin oraz Gminy Subkowy.

Sławomir Gniazdowski (2017-08-17 15:46:40)
Sławomir Gniazdowski (2017-08-18 07:51:59)
2017-08-17 15:46:40 Utworzenie
2017-08-17 15:51:07 Modyfikacja