Piątek, 30.10.2020

Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana

Obchody święta policji w Powiecie Tczewskim

W tym roku to już 101 rocznica powstania polskiej Policji. W środę, 29 lipca tczewscy policjanci obchodzili swoje coroczne święto. Podczas gali awanse na wyższe stopnie otrzymało 36 policjantów. Ceremonii przewodniczył Komendant Powiatowy Policji w Tczewie insp. Dariusz Krasula, który złożył podziękowania wszystkim funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym za codzienne zaangażowanie w zapewnienie bezpieczeństwa w powiecie tczewskim.

W środę, 29 lipca w Komendzie Powiatowej Policji w Tczewie odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. Z uwagi na szczególne obostrzenia związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się koronawirusa i obowiązującymi restrykcjami, tegoroczne obchody Święta Policji odbyły się w ograniczonym gronie. O godzinie 10.30 na parkingu wewnętrznym tczewskiej komendy odbyła się uroczysta akademia. W trakcie ceremoniału Komendantem Powiatowym Policji w Tczewie insp. Dariuszem Krasulą wraz ze swoim zastępcą mł. insp. Radosławem Fortuną wręczyli funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie. Podczas tej uroczystości awansowało na wyższe stopnie 36 policjantów. Dodatkowo komendanci tczewskiego garnizonu w imieniu samorządowców wręczyli nagrody wyróżniającym się w służbie policjantom oraz pracownikom Policji.

nagrody starosty

Podczas uroczystości odczytane zostały listy skierowane do policjantek, policjantów i pracowników cywilnych przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego, Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzeja Łapińskiego.

Obchody Święta Policji w powiecie tczewskim (3)

Komendant Powiatowy Policji w Tczewie insp. Dariusz Krasula podziękował wszystkim funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym za codzienne zaangażowanie w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom naszego powiatu, w szczególności w ostatnim okresie, kiedy dla policjantów doszły dodatkowe zadania związane z przeciwdziałaniem koronawirusa. Dodatkowo szef tczewskich policjantów podziękował przedstawicielom lokalnych władz samorządowych za dotychczasową współpracę i współdziałanie z Policją na rzecz bezpieczeństwa w powiecie tczewskim.

Obchody Święta Policji w powiecie tczewskim (1)

Informacja oraz zdjęcia: Komenda Powiatowa Policji w Tczewie

Marcin Stolarski (2020-07-30 12:15:21)
Marcin Stolarski (2020-07-30 12:59:29)