środa, 13.12.2017

Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

Od sierpnia 2016 roku do lipca 2018 roku Powiat Tczewski realizuje projekt edukacyjny „Wiedza to potęga – poprawa jakości edukacji ogólnej w szkołach Powiatu Tczewskiego”

W latach szkolnych 2016/2017 oraz 2017/2018 Powiat Tczewski wraz z Partnerami (Certes Sp. z o.o. oraz DGA S.A.) realizuje projekt edukacyjny „Wiedza to potęga – poprawa jakości edukacji ogólnej w szkołach Powiatu Tczewskiego” współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Dotychczas objętych wsparciem zostało ponad 800 uczniów następujących szkół:

• I Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskej - Curie w Tczewie,

• II Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Tczewie,

• Liceum Ogólnokształcące im. ks. Janusza St. Pasierba i Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie,

• Liceum Ogólnokształcące i Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Henryka Mrossa w Gniewie,

• Technikum i Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych przy Zespole Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich im. Księcia Sambora II w Tczewie,

• Technikum w Zespole Szkół Ekonomicznych im. ks. Janusza Pasierba w Tczewie,

•  Liceum Ogólnokształcące w Swarożynie.

Uczniowie biorą udział zarówno z zajęciach wyrównawczych (np. z języków obcych, matematyki czy fizyki), zajęciach rozwijających (np. w zakresie kompetencji informatycznych, naukowo-technicznych, inicjatywności i przedsiębiorczości itd.), jak i warsztatach (rozwijających zainteresowania i uzdolnienia społeczne itd.) Do tej pory przeprowadzono m.in. 507 godzin zajęć rozwijających zainteresowania i uzdolnienia w zakresie języków obcych, 339 godzin zajęć rozwijających zainteresowania i uzdolnienia w ramach kompetencji społecznych. Ogólnie planowanych jest w ramach projektu przeszło 26.000 godzin zajęć.

Ponadto wszystkim uczniom biorącym udział w projekcie zagwarantowano możliwość przystąpienia do doradztwa zawodowego, w szczególności poprzez dostęp do testów osobowościowo-zawodowych oraz godzinną konsultację z doradcą zawodowym.

W ramach przedsięwzięcia wyposażono szkolne pracownie, m.in. w Pelplinie
na potrzeby pracowni interdyscyplinarnej zakupiony został laptop, rzutnik oraz monitor interaktywny, na potrzeby zajęć szachowych w Liceum Ogólnokształcącym w Swarożynie zegary szachowe, szachy turniejowe, szachy demonstracyjne, na potrzeby koła zainteresowań młody radiowiec w Pelplinie dyktafon, mikrofony, stół mikserski, na potrzeby warsztatów teatralnych i recytatorskich w ZSE rzutnik, mikrofony, reflektory, parawan sceniczny.

Uczniowie objęci wsparciem uczestniczyli również w wycieczkach, m.in.: na dni otwarte Politechniki Gdańskiej, do ogrodu botanicznego w Gdańsku Oliwie, ogrodu dendrologicznego w Wirtach, do Centrum Hewelianum, Radia Gdańsk, Pomorskiego Parku Naukowo- Technicznego w Gdyni, do Muzeum Techniki i na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

Docelowo planuje się objęcie wsparciem minimum 1033 uczniów i 92 nauczycieli.

Koszty projektu ogółem: 3 109 944,80 zł

Kwota otrzymanego dofinansowania: 2 954 447,56 zł

Okres realizacji: 01.08.2016 – 31.07.2018

Sławomir Gniazdowski (2017-07-27 14:54:44)