Piątek, 22.11.2019

Imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka

Odbył się Powiatowy Turniej Warcabowy pod honorowym patronatem Starosty Tczewskiego

W środę 29 kwietnia, w Sali Obrady Rady Powiatu Tczewskiego, odbył się Powiatowy Turniej Warcabowy pod honorowym patronatem Starosty Tczewskiego organizowany przez Parafialny Klub Sportowy „FARA” w Tczewie oraz Przedszkola Powiatu Tczewskiego. Jest to już dziesiąta jubileuszowa edycja tego turnieju. Jak co roku przedszkolaki mogły spróbować swoich sił w grze w warcaby.

W tym roku, w turnieju wzięło udział 28 przedszkolaków z 9 przedszkoli z terenów powiatu.

Otwarcia turnieju dokonał Starosta Tczewski, Tadeusz Dzwonkowski życząc przyjemnej zabawy i owocnych wyników, a także Ks. Prałat Piotr Wysga, który również życzył zawodnikom udanej zabawy, natomiast dyrektorom placówek, sędziom i rodzicom podziękował za opiekę nad przedszkolakami.

Po oficjalnym otwarciu dzieci w rozpoczęły swoje zmagania.

Turniej został przeprowadzony w następujący sposób:

1. Pierwsza faza turnieju – każdy z każdym w czterech grupach. Z każdej grupy został wyłoniony jeden uczestnik o największej ilości punktów.
  2. W ten sposób wyłonione cztery osoby zagrały w finale systemem każdy z każdym. Wygrywał uczestnik o największej ilości punktów.
  3. Punktacja: wygrana 3 punkty, remis 2 punkty, przegrana 1 punkt.

W czasie trwających eliminacji, sędziami czuwającymi nad zasadami gry była młodzież z Zespołu Szkół Katolickich z Tczewa oraz członkowie klubu „Fara”.

Po ostatecznym wyłonieniu najlepszych graczy, Ksiądz Prałat, Piotr Wysga oraz Witold Sosnowski, Wicestarosta Tczewski, a zarazem Prezes Parafialnego Klubu Sportowego „Fara”, wręczyli nagrody za uczestnictwo w turnieju oraz nagrody dla najlepszych graczy.

Pierwsze miejsce ex aequo zdobyli Marek Dombrowski z przedszkola „Akademia Krasnoludków” oraz Samuel Cybulski z Przedszkola w Gniewie, II miejsce zdobył Nikodem Klebieko z Przedszkola nr 8 w Tczewie, natomiast III miejsce zdobył Tobiasz Małyszek również z Przedszkola nr 8.

Celem turnieju było wyłonienie najbardziej utalentowanych dzieci w wieku przedszkolnym w grze w warcaby 64-polowe aktywne oraz popularyzacja tej gry wśród najmłodszych mieszkańców Powiatu Tczewskiego.

Powiatowy Turniej Warcabowy pod honorowym patronatem Starosty Tczewskiego fot. M. Stolarski

Marcin Stolarski (2015-04-30 13:31:40)
Marcin Stolarski
2015-04-30 13:31:40 Utworzenie