Wtorek, 25.9.2018

Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa

Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych z udziałem zawodników z Powiatu Tczewskiego

9 czerwca 2018 roku reprezentacja Oddziału Regionalnego Olimpiad Specjalnych Polska wybrała się na najważniejsze wydarzenie sportowe tego roku: XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych Polska - Katowice - Chorzów - Miłków.

W Letnich Igrzyskach wzięło udział 1000 zawodników w 10 dyscyplinach. Ekipa z Województwa Pomorskiego liczyła 39 zawodników.

Te najważniejsze w karierze każdego sportowca zawody odbywają się raz na 4 lata a zdobycie medalu jest dla każdego zawodnika niezwykle ważne. Dlatego cieszymy się, że Reprezentacja Pomorskiego pokazała swoje umiejętności na najwyższym poziomie.

Podczas Olimpiady wystąpiło aż 11 zawodników z Powiatu Tczewskiego z Kubów Olimpiad Specjalnych działających w SOSW w Pelplinie i ZPS w Tczewie i wszyscy do domu powrócili z medalami!

Lekkoatletyka:
Dominik Sierocki - bieg na 100m - złoto, bieg na 200m - srebro, sztafeta 4x100m – udział

Bocce:
Andrzej Elwertowski - gra jednoosobowa - brąz, debel – srebro
Patryk Walkowski - gra jednoosobowa - brąz

Pływanie:
Karol Grala - styl grzbietowy 25m - srebro, dowolny 50m - IV miejsce, sztafeta 4x25m – brąz

Bowling:
Marcelina Gębczyk - brąz, drużynowo – brąz
Piotr Onasz - VI miejsce, drużynowo – brąz
Szymon Stainke - brąz, drużynowo – brąz
Bartosz Szeracki - złoto, drużynowo – brąz

Piłka nożna:
Drużyna: Piotr Elcman, Sylwester Rybicki, Mariusz Rynkowski wraz z kolegami z innych klubów wywalczyli brązowe medale.

Zawodnicy z naszego Powiatu pojechali pod opieką trenerów: Małgorzaty Puchalskiej, Magdaleny Okapiec – Kortas i Bartosza Grabowskiego. Kierownikiem całej ekipy była Dyrektor Oddziału Romana Chmielewicz a rolę kierownika sportowego pełniła Dominika Doria – Dernałowicz.

Wszystkim zawodnikom i trenerom serdecznie gratulujemy!!!

Wielkie dzięki również dla trenerów, którzy przygotowywali zawodników do Igrzysk, ale nie mogli na nie pojechać! Mamy nadzieję, że za cztery lata nasza ekipa będzie większa i po raz kolejny zdobędzie tak wiele medali!

Zapraszamy na naszego Facebooka - tam znajdziecie wiele zdjęć i filmy z Igrzysk.

Autor tekstu: Małgorzata Puchalska

Zdjęcia – Aleksander Knitter

Sławomir Gniazdowski (2018-07-02 09:41:20)
2018-07-02 09:41:20 Utworzenie