Pelplin zaprasza na wydarzenia kulturalne

Pelplin zaprasza na wydarzenia kulturalne

W imieniu Gminy Pelplin zapraszamy serdecznie na wydarzenia kulturalne, które w najbliższym czasie odbędą się w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie.


16 lutego 2020 /niedziela/

Godz. 17:00 

Spektakl ELEONORA

W imieniu grupy teatralnej „Niepospolite Ruszenie” z Tuchlina zapraszamy na najnowsze przedstawienie pt. „Eleonora”.

WSTĘP WOLNY! 

„Eleonora”, kolejny spektakl w wykonaniu Zespołu Teatralnego z Tuchlina, to adaptacja książki Marii Krueger , pt.: ”Godzina pąsowej róży”. Z tego względu, iż kierownikowi Zespołu akcja owej „broszury dla pensjonarek” wydała się dość miałka, pozwolił sobie na jej „podrasowanie”. Niemniej jednak i w tej wersji, główna bohaterka, czyli Ada z domu Szemiot, dnia pewnego obecnego wieku, majstrując przy dość leciwym zegarze , materializuje się w wieku XIX, do czego rękę przykłada tajemnicza ciotka Eleonora, której z kolei odechciało się stać między ramami obrazu , toteż pozwoliła sobie na wyeksportowanie Ady w czasy, gdy używano monokli, binokli, podomek, bicykli a pływanie i opalanie się, uchodziło za niestosowne. Ponadto tzw. starający się, przynosił pannie kwiaty, z nader wymownymi zielonymi wstążkami … . Wszystko to i  jeszcze wiele, wiele więcej,  oprawione zostało muzyką i światłem oraz doprawione stosownymi strojami z epoki.

teatr

20 lutego 2020 roku /czwartek/

godz. 19:00

Koncert najpiękniejszych piosenek Edith Piaf

"Piaf po polsku" to koncert najpiękniejszych piosenek Edith Piaf śpiewanych w polskich tłumaczeniach Andrzeja Ozgi i Wojciecha Młynarskiego.

Niepowtarzalny klimat tego koncertu buduje fascynujący głos wokalistki, subtelne aranżacje utworów, wirtuozeria akordeonu, a przede wszystkim wysokiej próby interpretacje aktorskie Doroty Lulki grającej tytułową rolę w kultowym gdyńskim spektaklu "Piaf". Artystka, która prowadzi cały koncert, opowiada o zawiłym życiu Piaf nawiązując z widownią niemal intymny kontakt. Uwielbiane przez publiczność piosenki takie jak: "Milord", "Padam", "Niczego nie żałuję" wywołują zarówno wzruszenie jak i wielki aplauz.

Na scenie wystąpią:

aktorka Dorota Lulka - śpiew

Paweł Nowak - akordeon

Maciej Sadowski – kontrabas

śpiew

 

 

Bilety w cenie 20 zł do kupienia w biurze Miejskiego Ośrodka Kultury (Pelplin, ul. Kościuszki 2A)

 

Istnieje możliwość telefonicznej rezerwacji biletów tel. 58 536 14 52,  kom. 789 240 990

oraz płatności na konto bankowe nr: 33 8342 0009 2000 0404 2000 0001

/przelew tytułem: Koncert „Piaf po polsku” + imię i nazwisko/

 

Tekst oraz zdjęcia: Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie