Przejdź do treści

Czwartek, 19.10.2017

Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Powiat Tczewski - strona główna

Jeden Dwa Trzy Cztery Pięć Sześć Siedem Osiem Dziewięć

Wyszukiwarka

Przejdź do BIP

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna > Start

Piękno Powiatu Tczewskiego uwiecznione na obrazach

Piękno Powiatu Tczewskiego uwiecznione na obrazach
Na przełomie czerwca i lipca gościliśmy młodzież z Liceum Plastycznego w Wodzisławiu Śląskim. Starosta Tczewski zaprosił młodzież do naszego regionu, aby mogła szlifować swoje umiejętności utrwalając krajobraz Kociewia na własnoręcznie malowanych obrazach. Wizyta odbyła się w ramach porozumienia partnerskiego pomiędzy Powiatem Wodzisławskim, a Powiatem Tczewskim. 

Nie da się ukryć, że wyjątkowość naszego Powiatu tkwi w różnorodności kultury, przyrody i krajobrazów. Urozmaicona rzeźba terenu, na której obok obszarów nizinnych występują polodowcowe wzniesienia, malownicze krawędzie Doliny Wisły, a także rozległe kompleksy leśne, rzeki i jeziora, jak również liczne zabytki tworzą krajobraz piękny i niepowtarzalny. Dlatego też, Starosta Tczewski zaprosił młodzież z Liceum Plastycznego z Powiatu Wodzisławskiego do naszego regionu, aby mogli szlifować swoje umiejętności utrwalając krajobraz Kociewia na własnoręcznie malowanych obrazach. Wizyta odbyła się w ramach porozumienia partnerskiego pomiędzy Powiatem Wodzisławskim, a Powiatem Tczewskim.

Przez cały tydzień, od 27 czerwca do 3 lipca w naszym powiecie gościła młodzież z Liceum Plastycznego z Wodzisławia Śląskiego. Grupa sześciu artystek wraz z nauczycielką sztuki – Agnieszką Kawą, zwiedziła wszystkie gminy powiatu tczewskiego. Objazd ten miał posłużyć poszukiwaniu inspiracji, ponieważ ukoronowaniem ich pobytu było stworzenie obrazów odzwierciedlających piękno naszego regionu. Podczas swojej wizyty największy zachwyt wzbudził w nich Zamek w Gniewie, Katedra w Pelplinie oraz Most Tczewski.

Tydzień żmudnej artystycznej pracy przyniósł efekty w postaci niepowtarzalnych dzieł sztuki, które niedługo będą zdobiły hole naszego urzędu. Następnie, w niedalekiej przyszłości zostaną przekazane na ręce znamienitych gości odwiedzających nasz powiat.

W czasie swojego pobytu, młode artystki odwiedziły również Fabrykę Sztuk w Tczewie, Zamek w Malborku, Centrum Promocji Regionu w Szymbarku. Zwiedziły również Trójmiasto, gdzie miały okazję odbyć wizytę w Akademii Sztuk Pięknych.

Współpraca pomiędzy Powiatem Tczewskim, a Powiatem Wodzisławskim trwa już od 2013 roku i prowadzona jest głównie w dziedzinie promocji, turystyki aktywnej, kultury, edukacji i pomocy społecznej. Więcej o ostatnich efektach naszego partnerstwa można przeczytać, klikając poniższy link:

http://powiat.tczew.pl/aktualnosci/21-czerwca-w-zespole-ksztalcenia-zawodowego-w-tczewie-nastapilo-przekazanie-drukarki-3d.html

Zapraszamy również do czytania naszej bezpłatnej gazety samorządowej „Życie Powiatu”, gdzie można znaleźć więcej informacji na tematy związane z naszym regionem. 

Załączniki

wydruk, pdf

Pokaż rejestr

Rejestr zmian:

Wprowadzający:
Sławomir Gniazdowski (2017-07-05 13:21:13)
Modyfikujący:
Sławomir Gniazdowski (2017-09-29 14:26:23)
Odpowiedzialny za treść:
Sławomir Gniazdowski
2017-07-05 13:21:13 Utworzenie
Sławomir Gniazdowski
Moderator: ()
2017-09-29 14:26:23 Modyfikacja
Sławomir Gniazdowski
Moderator: ()
Wprowadzający:
Sławomir Gniazdowski (2017-07-05 13:21:13)
Ankieta jest nieaktywna
Wróć do strony głównej

przeczytaj treść ponownie

banner

Kalendarz wydarzeń

Starostwo Powiatowe w Tczewie

ul. Piaskowa 2
83-110 Tczew

tel. 58 7734 800
fax.58 7734 803
mail: starostwo@powiat.tczew.pl

Polityka prywatności i wykorzystywania plików cookies

banner banner banner

Portal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.