Piątek, 20.7.2018

Imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

19 czerwca 2018 roku w sali korekcyjnej Powiatowego Centrum Sportu w Tczewie przy ul. Królowej Marysieńki 10 odbyło się „Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Powiatu Tczewskiego w Roku Szkolnym 2017/2018”. W spotkaniu oprócz dyrektorów szkół, nauczycieli wychowania fizycznego i przedstawicieli społeczności uczniowskiej szkół powiatu tczewskiego udział wzięli: Starosta Tczewski Tadeusz Dzwonkowski, Prezydent Miasta Tczewa Mirosław Pobłocki oraz Z-ca Prezydenta Miasta Tczewa Adam Urban i Dyrektor TCSiR Andrzej Błaszkowski.

Uroczystego otwarcia spotkania dokonał Dyrektor PCS w Tczewie Tomasz Tobiański. W swoim wystąpieniu po przywitaniu przybyłych gości zwrócił uwagę na znaczącą rolę Sportu Szkolnego w procesie wychowania dzieci i młodzieży szkolnej oraz na wartości, które wnosi on do życia każdego młodego człowieka. Podkreślił, że dzięki zaangażowaniu i wspaniałej współpracy z gronem nauczycielskim w zakresie propagowania i rozwoju Sportu Szkolnego zakończył się kolejny etap nauki. Wiele szkół odniosło sukcesy, które nie były przypadkowe, a – konsekwencją ciężkiej pracy i wieloletnich wyrzeczeń.

Podczas spotkania dokonano podsumowania powiatowych zawodów organizowanych w ramach współzawodnictwa sportowego szkół przez PCS w Tczewie. Zebrani na uroczystości goście mogli podziwiać osiągnięcia uhonorowanych placówek, oglądając przygotowaną na tę uroczystość prezentację multimedialną.

W roku szkolnym 2017/2018 Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie było organizatorem 86 zawodów wchodzących w skład Kalendarza Imprez Sportowych Szkolnego Związku Sportowego w Gdańsku, w tym 76 zawodów szczebla powiatowego oraz 8 półfinałów i 2 finałów wojewódzkich.  Zawody zostały przeprowadzone odrębnie dla każdej z 3 kategorii wiekowych tj. Igrzysk Dzieci (uczniów klas I-VI szkół podstawowych, rocznik 2005 i młodszych), Igrzysk Młodzieży Szkolnej (uczniów klasy VII szkół podstawowych i klas II i III wygaszanych gimnazjów, rocznik 2002-2004) oraz Licealiady (uczniów szkół średnich dziennych, rocznik 1998 i młodszych). Uczniowie szkół podstawowych współzawodniczyli w 16 dyscyplinach sportowych, natomiast szkół pozostałych kategorii kolejno w 15 i 9 konkurencjach. W Igrzyskach Dzieci udział wzięły dzieci i młodzież 21 Szkół Podstawowych, w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej - 11 Gimnazjów (Oddziałów) i w Licealiadzie - 9 Szkół Średnich Dziennych. Zawody były organizowane na obiektach sportowych całego powiatu tczewskiego. Tegoroczny cykl imprez sportowych rozpoczął się w dniu 18 września 2017 roku zawodami w szachach drużynowych i zakończył w dniu 25 maja 2018 roku rozgrywkami w siatkówce plażowej szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych.

W końcowej klasyfikacji punktowej współzawodnictwa sportowego szkół w kategorii Igrzysk Dzieci bezkonkurencyjna okazała się SP Nr 2 w Pelplinie. Po najwyższe laury w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej sięgnęła Szkoła Podstawowa Nr 4 w Tczewie. Wśród szkół średnich dziennych I miejsce zdobyło I LO w Tczewie.

Za zajęcie 3 pierwszych miejsc w 3 kategoriach wiekowych wszystkie szkoły uhonorowano pucharami i nagrodami rzeczowymi. Za udział w zawodach wszystkie szkoły otrzymały pamiątkowe dyplomy. Nagrody wręczył Starosta Tczewski Tadeusz Dzwonkowski i Dyrektor PCS w Tczewie Tomasz Tobiański

Podczas uroczystości uhonorowano także kadrę nauczycieli wychowania fizycznego szkół, które w ostatecznej klasyfikacji punktowej zajęły I miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych i przyczynili się do ogromnych sukcesów tych szkół. Bardzo dobre wyniki nie byłyby możliwe gdyby nie ich pełna zaangażowania i poświecenia praca.

Uroczystość uświetnił występ zespołu „School Dance”, który tworzą uczennice klas I i IV SP Nr 11 w Tczewie.

Na zakończenie uroczystego podsumowania Dyrektor Tomasz Tobiański podziękował władzom Powiatu i Miasta za pomoc i stwarzanie warunków dla popularyzacji Sportu Szkolnego, dyrektorom szkół za udzielone wsparcie przy organizacji imprez sportowych, nauczycielom i uczniom – za aktywny udział w rywalizacji w ramach współzawodnictwa sportowego szkół powiatu tczewskiego oraz za stwarzanie pięknych, pełnych emocji widowisk sportowych oraz członkom zarządu WSZS w Gdańsku za pomoc w realizowaniu statutowych zadań i dobrą współpracę. Wszystkim nagrodzonym jeszcze raz pogratulował, życząc im kolejnych sukcesów w dalszej pracy, jak również w życiu osobistym oraz satysfakcji i zadowolenia z podejmowanych działań.

Zwycięzcom za wysokie wyniki także pogratulowali i podziękowali Starosta Tczewski Tadeusz Dzwonkowski i Prezydent Miasta Tczewa Mirosław Pobłocki.

Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie

Wyróżnione szkoły za współzawodnictwo sportowe:

Igrzyska Dzieci:

I Miejsce – SP Nr 2 w Pelplinie

II Miejsce – SP Nr 11 w Tczewie

III Miejsce – SP w Subkowach

Igrzyska Młodzieży Szkolnej

I Miejsce – SP Nr 4 w Tczewie

II Miejsce – SP w Dąbrówce Tczewskiej

III Miejsce – ZKiW Nr 1 w Pelplinie

Licealiada

I Miejsce – I LO w Tczewie