Sobota, 21.9.2019

Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Pogoda sprzyja pracom remontowym na Moście Tczewskim

Wykonawca kontynuuje prace rozbiórkowe starego przyczółka i roboty związane z wytworzeniem i dostawą kolejnych podpór tymczasowych dla demontażu przęseł ESTB.

Dla naszych miłośników Mostu Tczewskiego przedstawiamy kilka zadań, które udało się do tej pory wykonać.

Wykonawca zakończył już rozbiórkę filara nr 1 w części fundamentowej oraz roboty teletechniczne w zakresie przebudowy światłowodu oraz gazociągu.

Ponieważ słoneczna aura pogodowa sprzyja pracom, na ten miesiąc zaplanowano m.in. kontynuację rozbiórki starego przyczółka, roboty ziemne w zakresie wykopów fundamentowych pod przyczółek nr 10 oraz roboty związane z wbiciem ścianek szczelnych w celu umocnienia ścian wykopu pod przyczółek nr 10 (dolny rząd ścianek). Ponadto kontynuowane będą roboty związane z kotwieniem tymczasowym ścianek (dolny rząd ścianek), wytworzeniem, dostawą i montażem konstrukcji pomocniczych i wzmacniających oraz roboty związane z wytworzeniem i dostawą kolejnych podpór tymczasowych dla demontażu przęseł ESTB.

Z informacji od wykonawcy dowiedzieliśmy się, że na dzień dzisiejszy nie ma opóźnień w harmonogramie.

Sławomir Gniazdowski (2019-04-10 13:08:52)
Sławomir Gniazdowski (2019-04-10 14:15:39)
2019-04-10 13:08:52 Utworzenie
2019-04-10 14:15:39 Modyfikacja