Piątek, 22.11.2019

Imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka

Pomoc dla organizacji – jak działać zgodnie z prawem

Na portalu ngo.pl istnieje możliwość skorzystania przez organizacje pozarządowe z bezpłatnego narzędzia samooceny spełniania standardów formalno-prawnych. Stowarzyszenia i fundacje obowiązuje wiele przepisów określających obowiązki, terminy sprawozdawcze, a liderom i liderkom organizacji często trudno znaleźć czas na śledzenie ustaw. Dlatego na stronie http://standardy.ngo.pl przygotowano bezpłatną internetową aplikację, która pozwala szybko sprawdzić, czy w organizacji przestrzegane są przepisy oraz podpowiada, jakie sprawy formalne należy uporządkować.

Jak to działa?

• w jednym miejscu znajdują się aktualne przepisy związane z prowadzeniem organizacji
• przedstawione są jako lista stwierdzeń (standardów), podzielona na 5 działów: dokumenty, obowiązki, finanse, księgowość i podatki, ludzie
• wystarczy: wybrać dział tematyczny, podać informacje o organizacji (np. forma prawna), zapoznać się ze standardami i sprawdzić wynik

Co zyskuje organizacja dzięki skorzystaniu z narzędzia samooceny?

• dowie się, czy działa zgodnie z przepisami: to potwierdzenie jakości działań!
• otrzyma potwierdzenie spełniania standardów formalno-prawnych: może się pochwalić wynikiem na stronie internetowej, wśród partnerów, urzędników
• dostanie listę przepisów, które wymagają uzupełnienia wraz ze wskazówkami co i jak trzeba poprawić

W imieniu Stowarzyszenia Klon/Jawor zapraszam do korzystania z ww. aplikacji.
Link do aplikacji: http://standardy.ngo.pl

Barbara Sinkiewicz (2014-03-13 13:12:25)
Barbara Sinkiewicz
2014-03-13 13:12:25 Utworzenie