Czwartek, 3.12.2020

Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery

Powiat Tczewski laureatem III edycji konkursu „Zdrowy Samorząd”

Powiat Tczewski po raz kolejny został wybrany Laureatem III Konkursu „Zdrowy Samorząd” w kategorii ZDROWY POWIAT. Tym razem za realizację programu "Eliminowanie zdrowotnych czynników ryzyka, występujących w miejscu pracy, na obszarze powiatu tczewskiego".

Konkurs zorganizowany został przez PortalSamorzadowy.pl oraz portal i magazyn Rynek Zdrowia. Powiat Tczewski znalazł się wśród 30 nominowanych samorządów z całej Polski.

Wpłynęło do nas z całego kraju aż 135 programów zdrowotnych zgłoszonych przez gminy, powiaty i województwa. Wyboru Laureatów dokonało grono ekspertów tworzących Radę Konsultacyjną III Konkursu „Zdrowy Samorząd” - informują organizatorzy Konkursu.

Wyróżnionym projektem w naszym powiecie objęto 1050 osób w wieku aktywności zawodowej, zatrudnionych przez pracodawców z powiatu tczewskiego, zarówno z sektora publicznego i prywatnego. Są to pracownicy wykonujący pracę w wymuszonej pozycji ciała i/lub ze stałym narażeniem na przeciążenia układu szkieletowo-mięśniowego, zagrożeni utratą pracy ze względu na stan zdrowia. Natomiast celem projektu jest eliminowanie zdrowotnych czynników ryzyka w miejscu pracy, dostosowane do potrzeb 31 pracodawców, poprzez udział w zaplanowanym wsparciu ich pracowników zagrożonych utratą pracy z przyczyn dotyczących stanu zdrowia na terenie powiatu tczewskiego w okresie od czerwca 2018 roku do grudnia 2020. W ramach projektu odbył się również Festiwal Zdrowia. Projekt realizowany jest wraz z Przychodnią Rogowscy pod skróconą nazwą "Zdrowie w pracy".

Ta nominacja jest potwierdzeniem, iż realizowane przez nas działania prozdrowotne przynoszą zamierzone efekty i służą naszym mieszkańcom. - powiedział Starosta Tczewski, Mirosław Augustyn – Gratuluję liderowi tego programu - Przychodni Rogowscy za jego urzeczywistnienie oraz pracownikom Wydziału Zdrowia Spraw Społecznych i PFRON, którzy są odpowiedzialni za realizację programów zdrowotnych. Ta nagroda świadczy o naszym wspólnym sukcesie.

Program realizowany jest w ramach Działania 05.04. Zdrowie na rynku pracy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Współfinansowanego z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Łączna wartość projektu wynosi 1 632 948,00 zł , z czego dofinansowanie - 1 551 300,60 zł.

Jest to już drugie wyróżnienie dla Powiatu Tczewskiego w tym plebiscycie.  Pierwszą nagrodę otrzymaliśmy w 2018 roku za realizację dwóch programów zdrowotnych: „Recepta na raka – program wczesnego wykrywania raka płuc wśród mieszkańców powiatu tczewskiego” oraz za Powiatowy Program Zwalczania Otyłości i Nadwagi „Czas na zdrowie”.

Marcin Stolarski (2020-06-18 15:09:07)
Marcin Stolarski (2020-06-24 11:32:10)
2020-06-18 15:09:07 Utworzenie
2020-06-24 11:11:09 Modyfikacja