Poniedziałek, 6.4.2020

Imieniny: Ady, Celestyny, Ireneusza

„Powiat tczewski szyje maseczki” - lokalna akcja szycia masek ochronnych dla chętnych placówek w powiecie

„Powiat tczewski szyje maseczki” - lokalna akcja szycia masek ochronnych dla chętnych placówek w  powiecie
„Powiat tczewski szyje maseczki” to lokalna akcja szycia masek ochronnych dla chętnych placówek w  powiecie. W jej koordynację zaangażowały się organizacje i społecznicy z Tczewa, Pelplina i Subków. Maseczki nieodpłatnie szyją wolontariuszki i wolontariusze z całego powiatu. Akcję na Pomorzu koordynuje Fundacja Nielada Historia z Gdańska. Fundacja AID Ratunek uruchomiła ZRZUTKĘ na materiały i koordynuje komunikację między szpitalami. Materiały będziemy też pozyskiwać od lokalnych darczyńców.

Szyjemy dla placówek medycznych,instytucji/organizacji świadczących usługi społeczne oraz przedsiębiorstw społecznych.

Jak mogę pomóc:

1. SZYCIE - mamy szablony, mamy materiały, potrzebujemy rąk do pracy oraz maszyn.

3. MATERIAŁY - a może masz w swoich zasobach rzeczy z listy?

flizelina medyczna

materiał bawełna 100%

gumka płaska 4-5mm

nici do szycia maszynowego

igły do maszyn

4. WESPRZYJ zbiórkę na zrzutce: Fundacja AID Ratunek- zbiórka na środki ochrony osobistej

W Tczewie akcję koordynuje Warsztat na Patencie (Spółdzielnia Socjalna „Heca”) we współpracy z grupą Kreatywnie Zakręcone, Spółdzielnią Lodziarską Jasna oraz Fundacją Pokolenia.

W Pelplinie akcję koordynuje Kociewska Spółdzielnia Socjalna.

Osoby chętne mogą zgłaszać się pod numerem telefonu: na FB do grupy „Powiat Tczewski szyje maseczki”, na maila serwus@warsztatnapatencie.pl lub pod numerem telefonu 606603461

Marcin Stolarski (2020-03-18 10:36:11)
Marcin Stolarski
2020-03-18 10:36:11 Utworzenie