Przejdź do treści

Wtorek, 22.1.2019

Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego

Powiat Tczewski - strona główna

Jeden Dwa Trzy Cztery Pięć Sześć Siedem Osiem Dziewięć

Wyszukiwarka

Przejdź do BIP

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna > Start

Powiatowa Gala Wolontariatu 2017 już za nami

Powiatowa Gala Wolontariatu 2017 już za nami
W piątek 8 grudnia w Zespole Szkół w Morzeszczynie odbyła się 9 Powiatowa i 3 Gminna Gala Wolontariatu, które były podsumowaniem i uhonorowaniem działań wolontarystycznych w roku 2017 na terenie Powiatu Tczewskiego oraz Gminy Morzeszczyn.

Gala Wolontariatu jest bardzo ważnym wydarzeniem, gdyż pokazuje jak ważną rolę pełni wolontariat, szczególnie w życiu młodych ludzi. Ponadto pozwala docenić najaktywniejszych, nie tylko wolontariuszy, ale także organizacje, instytucje oraz przedsiębiorstwa wspomagające organizację inicjatyw społecznych i działające na rzecz dobra wspólnego.

W ramach Gminnej Gali Wolontariatu wręczono następujące nagrody:

Tytuł FIRMA PRZYJAZNA SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ otrzymał Bank Spółdzielczy w Skórczu. Wyróżnienia: Sklep Rolno-Spożywczy „U Grażyny” w Pelplinie, Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe METROL Barbara Bruska – Dzierżążno, Gospodarstwo Rolne Damian Piernicki – Nowa Cerkiew.

Tytuł ORGANIZACJA/INSTYTUCJA PRZYJAZNA WOLONTARIUSZOM otrzymała Gminna Biblioteka Publiczna w  Morzeszczynie.

Tytuł INICJATYWA SPOŁECZNA ROKU to Zbiórka 24 ton zboża dla rolników z Gminy Lipusz poszkodowanych w sierpniowej nawałnicy. Wyróżnienia: Projekt „Papierowa Manufaktura” i Budowa Skweru pod dębem w Majewie.

Tytuł ANIMATOR ROKU przyznano dwóm osobom: Marzennie Formelli i Sebastianowi Szymańskiemu.

Tytuł GRUPA WOLONTARIUSZY ROKU otrzymała Rada Sołecka wsi Nowa Cerkiew. Wyróżnienie: Grupa „biblioTEAM”.

Tytuł WOLONTARIUSZ ROKU otrzymała Wiesława Bugajewska. Wyróżnienia: Wiesława Rychłowska i Nikodem Krzemiński.

Podczas Powiatowej Gali Wolontariatu wręczono wyróżnienia i statuetki w sześciu kategoriach:

FIRMA PRZYJAZNA SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ – Mikrostyk S.A. WYRÓŻNIENIA: Bank Spółdzielczy w Skórczu - Oddział w Morzeszczynie, Salon Optyczny Tomasz Tymiński i P.P.H.U. Rollmax.

ANIMATOR ROKU – Małgorzata Gądek. WYRÓŻNIENIA: Martyna Orłowska i Grzegorz Kilian.

INICJATYWA SPOŁECZNA ROKU – Projekt "Wielcy ludzie małego Pelplina”. WYRÓŻNIENIA: Zbiórka 24 t zboża dla rolników z Gminy Lipusz poszkodowanych w sierpniowych nawałnicach, Grupa „Nudoodporne” z Tczewa i Projekt "Pogromcy pyłów". WYRÓŻNIENIE SPECJALNE - Cykl akcji charytatywnych "Anioły Klaudii".

ORGANIZACJA/INSTYTUCJA PRZYJAZNA WOLONTARIUSZOM – Stowarzyszenie DRABKA. WYRÓŻNIENIA: Zespół Szkół w Subkowach, Diecezjalne Centrum Informacji Turystycznej w Pelplinie i Dom Pomocy Społecznej w Damaszce.

GRUPA WOLONTARIUSZY ROKU – Świetlica Parafialna przy Parafialnym Centrum Dzieci i Młodzieży w Pelplinie. WYRÓŻNIENIE: Stowarzyszenie Gniewski Uniwersytet Trzeciego Wieku i Grupa "Bazarek" z Tczewa.

WOLONTARIUSZ ROKUWYRÓŻNIENIA SPECJALNE: Regina Łabuńska, Julia Rozumek, Barbara Kalita, Wiesława Bugajewska, Elżbieta Wiśniewska i Radosław Sarnowski.

 

Wszystkim nominowanym, wyróżnionym i nagrodzonym składamy serdeczne gratulacje i podziękowania za bezinteresowną pracę na rzecz innych osób!

Organizatorami Gali byli: Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Tczewskiego, Stowarzyszenie DRABKA i Gmina Morzeszczyn. Wydarzenie dofinansowano ze środków Powiatu Tczewskiego i Gminy Morzeszczyn oraz partnerów: Banku Spółdzielczego w Tczewie, Spółki INWEST-KOM w Gniewie, Składu Budowlanego TEMIDA Maciej Czarnecki, Grupy Dzierżążno S.A., Przedsiębiorstwa Usług Sanitarnych w Kwidzynie, Rafała Kwiatkowskiego - Stacji Lotos w Gniewie, Kwiaciarni Florystyczny Zakątek z Pelplina i Dekoratorni Koszyk z Tczewa. (zdjęcia: Emilia Laskowska, Stowarzyszenie DRABKA)

wydruk, pdf

Pokaż rejestr

Rejestr zmian:

Wprowadzający:
Sławomir Gniazdowski (2017-12-11 09:57:06)
Modyfikujący:
Sławomir Gniazdowski (2017-12-11 10:01:47)
Odpowiedzialny za treść:
Sławomir Gniazdowski
2017-12-11 09:57:06 Utworzenie
Sławomir Gniazdowski
Moderator: ()
2017-12-11 10:01:47 Modyfikacja
Sławomir Gniazdowski
Moderator: ()
Wprowadzający:
Sławomir Gniazdowski (2017-12-11 09:57:06)
Ankieta jest nieaktywna
Wróć do strony głównej

przeczytaj treść ponownie

banner

Kalendarz wydarzeń

Starostwo Powiatowe w Tczewie

ul. Piaskowa 2
83-110 Tczew

tel. 58 7734 800
fax.58 7734 803
mail: starostwo@powiat.tczew.pl

Polityka prywatności i wykorzystywania plików cookies

banner banner banner

Portal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.