Poniedziałek, 11.12.2017

Imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Radni przyjęli Rezolucję w sprawie ogłoszenia roku 2018 „ROKIEM KS. JANUSZA ST. PASIERBA”

Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem XXXV Sesji Rady Powiatu Tczewskiego, Radni oraz goście mieli okazję oglądać krótką inscenizację Nocy Listopadowej, zagranej przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjlanych w Gniewie pod przewodnictwem Jacka Ordowskiego.

Po tej krótkiej przerwie przystąpiono do stałej części obrad. Na początek radni wysłuchali sprawozdania z bieżącej działalności Zarządu Powiatu Tczewskiego oraz Starosty Tczewskiego. Następnie przyjęli informację Przewodniczącej Rady o złożonych interpelacjach oraz odpowiedziach zgłoszonych na poprzedniej sesji i w okresie międzysesyjnym. Przyjęli również informację o wykonaniu budżetu za III kwartał za 2017 rok oraz informację z realizacji zadań polityki promocyjnej i informacyjnej powiatu oraz współpracy z zagranicą.

Radni jednogłośnie przyjęli Rezolucję Rady Powiatu Tczewskiego w sprawie ogłoszenia roku 2018 „ROKIEM KS. JANUSZA ST. PASIERBA”.

Fragment z rezolucji:

„W roku 2018 minie 25. rocznica śmierci tego wybitnego kapłana, poety i historyka sztuki
oraz przypada  20. rocznica nadania imienia Zespołowi Szkół Ekonomicznych.

Rok ks. Janusza St. Pasierba przybliży społeczności lokalnej sylwetkę wybitnego poety
i eseisty związanego mocno z miastem Tczewem i powiatem, spopularyzuje Jego twórczość, przybliży Jego świat wartości i podkreśli rolę, jaką w życiu każdego człowieka spełnia mała ojczyzna.”

(w załączeniu cała treść Rezolucji)

Następnie podjęto następujące uchwały:

1. W sprawie wyrażenia woli współpracy z Rejonem Trembowla na Ukrainie.
  2. W sprawie określenia warunków udzielenia bonifikat od ceny zbycia nieruchomości oraz określenia wysokości stawek procentowych przy zbywaniu w drodze bezprzetargowej nieruchomości stanowiących własność Powiatu Tczewskiego,
  3. W sprawie uchylenia uchwały Nr XXV/184/2017 Rady Powiatu Tczewskiego z dnia 31 stycznia 2017 r.
  4. W sprawie przyjęcia Programu Współpracy Powiatu Tczewskiego z Organizacjami Pozarządowymi oraz Podmiotami, o których mowa w art. 3 ust 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
  5. W sprawie zmian w budżecie Powiatu Tczewskiego na 2017 rok.
  6. Zmieniająca uchwałę Nr XXIV/178/2016 Rady Powiatu Tczewskiego z dnia 20 grudnia 2016r. w sprawie przyjęcia wieloletniej prognozy finansowej Powiatu Tczewskiego na lata 2017-2030.

Wszystkie uchwały zostały przyjęte jednogłośnie.

Sławomir Gniazdowski (2017-11-29 10:41:26)
2017-11-29 10:41:26 Utworzenie
Sławomir Gniazdowski (2017-11-29 10:41:26)