Razem dla Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Pelplinie

10 stycznia o godzinie 16.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie odbył się niezwykle radosny koncert kolęd.

Rodzice, przyjaciele, mieszkańcy Miasta i Gminy Pelplin oraz powiatu tczewskiego przybyli, aby razem z uczniami, nauczycielami i pracownikami Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Pelplinie, mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Bielawkach, uczestnikami Środowiskowego Domu Samopomocy Caritas w Rajkowach oraz Zespołu ewangelizacyjnego Na Cały Głos śpiewać znane kolędy, pastorałki i świąteczne utwory.

27ef2523225ee5159b3655d8fde5208e.jpg

W koncercie uczestniczyli również: Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Mirosław Chyła, Przewodniczący Rady Miasta Jakub Zieliński, Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki wraz z Wiceburmistrzem Joanną Kamińską, dyrektorzy, przedstawiciele szkół, instytucji oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

a6cafa3058126dd05c07ed4368cf08b7.jpg

Koncert rozpoczęli najmłodsi artyści z inscenizacją słowno – muzyczną przedstawiającą narodziny Jezusa. Następnie scenę opanowali uczniowie, pracownicy, przyjaciele i sympatycy Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego. Artyści zaśpiewali nie tylko znane kolędy i pastorałki ale także światowe świąteczne hity takie jak: Last Christmas czy Jingle Bells. Jedną z atrakcji był sympatyczny gość z animowanej bajki Kraina Lodu – bałwanek Olaf. Sala Domu Kultury wypełniona była po brzegi najwspanialszą na świecie widownią, która odbyła zawodowe szkolenie śpiewu przez księdza Zbigniewa Gełdona. Zebrani goście zmobilizowani przez wykonawców stworzyli piękny nastrój oświetlając blaskiem latarek wnętrze sali.

aff8fb3c9d1b1a39c8ec557ea316f4a4.jpg

Dziękujemy wszystkim sympatykom i przyjaciołom Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego za przybycie i wsparcie. Czynny udział zarówno środowiska osób niepełnosprawnych, jak również organizacji i instytucji działających na ich rzecz, sprzyja budowaniu więzi, relacji a także spójności społeczności lokalnej.

Anna German