Przejdź do treści

Wtorek, 29.9.2020

Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała

Powiat Tczewski - strona główna

Jeden Dwa Trzy Cztery Pięć Sześć Siedem Osiem Dziewięć

Wyszukiwarka

Przejdź do BIP

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna > Start

Rekord świata i medale Tczewian na Mistrzostwach Europy

Rekord świata i medale Tczewian na Mistrzostwach Europy
Kolejny raz Tczewscy sportowcy udowodnili, że Tczew sportami siłowymi stoi. Dali temu wyraz bijąc rekord świata i zdobywając 2 medale: złoty i srebrny na Mistrzostwach Europy prestiżowej federacji GPC w trójboju siłowym w Trnavie na Słowacji.

Zdobywcą tego najcenniejszego - złotego medalu oraz poprawieniem rekordu świata może poszczycić się ojciec – Józef Bejgrowicz, a srebrnego jego podopieczny – syn Tomasz Bejgrowicz.

Józef Bejgrowicz zdobył złoto w konkurencji trójboju siłowego (przysiad ze sztangą, wyciskanie sztangi leżąc oraz „martwy ciąg”) w kategorii wiekowej Masters 6 i wagowej do 82,5 kg. Był to maraton dźwigania ciężarów, który trwał 5 godzin i który to na szczęście nie przeszkodził Józefowi Bejgrowicz, w ostatnim swoim podejściu na pomoście ustanowić nowy rekord świata w „martwym ciągu” – 235,5 kg. Wynik ten ostatecznie przypieczętował zwycięstwo Józefa w całym trójboju siłowym, w którym to uzyskał 460 kg, zostawiając daleko w tyle swojego rywala w walce o złoto Słowaka – Frantiska Oszika. Warto nadmienić, że poprzedni rekord świata należał do legendarnego trójboisty irlandzkiego – Billa Hilla, który to jest gwiazdą sportów siłowych w swoim kraju i niezwykle cenioną postacią irlandzkiego sportu.

Tomasz Bejgrowicz, krótko po zwycięstwie na Mistrzostwach Europy federacji XPC i ustanowieniu nowego rekordu Europy w trójboju siłowym, zdecydował się na kolejny start, tym razem w niezwykle prestiżowej federacji GPC. Trudy podróży i krótki czas na regenerację spowodował, że Tomasz nie był w stanie podjąć równej walki z zawodnikiem ze Słowacji – Markiem Zelo i musiał uznać jego wyższość w walce o złoto. Tomasz ostatecznie zakończył start na 2 miejscu w konkurencji trójboju siłowego w kategorii wiekowej Masters 1 i wagowej do 110 kg z wynikiem 560 kg.

Już następnego dnia po swoim starcie Tomasz Bejgrowicz pozytywnie zaliczył egzamin na sędziego międzynarodowego w konkurencjach trójboju siłowego. Tomasz tym samym dołączył do prestiżowego grona, tylko 2 sędziów międzynarodowych w Polsce – Franciszka Szabluka – Prezydenta Federacji GPC Polska i Józefa Bejgrowicz – legendy sportów siłowych, wielokrotnego mistrza świata i Europy w trójboju siłowym oraz rekordzisty świata. Tytuł sędziego międzynarodowego uprawnia do sędziowania zawodów trójboju siłowego o randze mistrzostw świata i Europy.

Mistrzostwa Europy federacji GPC rozgrywane były w ścisłym reżimie sanitarnym. Obsługa techniczna sztangi zobowiązana była do noszenia masek ochronnych. Nie przeszkadzało to jednak w sprawnym rozgrywaniu zawodów. Pod względem sportowym były to jedne z najlepszych zawodów federacji GPC, podczas których padło w sumie kilkadziesiąt rekordów świata i Europy i w których to udział wzięło prawie 500 zawodników z 16 krajów.

Zdjecia i tekst: Tomasz Bejgrowicz

wydruk, pdf

Pokaż rejestr

Rejestr zmian:

Wprowadzający:
Marcin Stolarski (2020-09-08 12:48:14)
Odpowiedzialny za treść:
Marcin Stolarski
2020-09-08 12:48:14 Utworzenie
Marcin Stolarski
Moderator: ()
Wprowadzający:
Marcin Stolarski (2020-09-08 12:48:14)
Ankieta jest nieaktywna
Wróć do strony głównej

przeczytaj treść ponownie

banner

Kalendarz wydarzeń

Starostwo Powiatowe w Tczewie

ul. Piaskowa 2
83-110 Tczew

tel. 58 7734 800
fax.58 7734 803
mail: starostwo@powiat.tczew.pl

Polityka prywatności i wykorzystywania plików cookies

banner banner banner banner banner banner

Portal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.