Niedziela, 24.5.2020

Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

Następne niespodzianki podczas prac na Moście Tczewskim!

Podczas prac na Moście Tczewskim (prócz kapsuły czasu i kamienia węgielnego) na ścianach postumentu odnaleziono również podpisy budowniczych Mostu.  Datowane są na kilka lat przed złożeniem kapsuły czasu w jego przyczółku (przed rokiem 1851).

czytaj całość: Następne niespodzianki podczas prac na Moście Tczewskim!

Zapraszamy na Piknik Strażacki!

Starostwo Powiatowe w Tczewie, Komenda Państwowa Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie,  Ochotnicza Straż Pożarna w Tczewie oraz Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego serdecznie zapraszają na Piknik Strażacki, który odbędzie się po uroczystościach patriotyczno-religijnych w 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

czytaj całość: Zapraszamy na Piknik Strażacki!

Starosta Tczewski oraz Przewodniczący Rady Powiatu Tczewskiego serdecznie zapraszają na uroczystości patriotyczno – religijne w 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które odbędą się w 3 maja 2019 r. (piątek).

czytaj całość: Uroczystości patriotyczno - religijne w 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Cyfrowa majówka – konkurs na inicjatywy dla lokalnych społeczności

Trzydniowa majówka? Dla nas to za mało. W tym roku organizujemy majówkę, która potrwa osiem dni! Chcesz grilla? Niech będzie grill. Chcesz leżaki? Niech będą leżaki. A może kino pod chmurką? Pewnie! Ważne żebyście pamiętali też o… cyfryzacji!

czytaj całość: Cyfrowa majówka – konkurs na inicjatywy dla lokalnych społeczności

Od 2004 roku 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Flaga – to symbol państwowości. Ukazywanie przynależności narodowej poprzez barwy na fladze jest powszechnie stosowanym kodem między ludźmi na globie ziemskim. W wielu państwach święto flagi już od dawna znalazło swoje miejsce w kalendarzu. Dzień flagi mają między innymi: Stany Zjednoczone, Finlandia, Meksyk, Ukraina, Litwa. A Polska?

czytaj całość: Od 2004 roku 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

DZIECI - DOBRO NAS WSZYSTKICH

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie zaprasza wszystkie osoby chętne do podjęcia wyzwania, jakim jest zapewnienie dzieciom szczęśliwego dzieciństwa. Więcej informacji w siedzibie przy ul. Wojska Polskiego 6 w Tczewie.

czytaj całość: DZIECI - DOBRO NAS WSZYSTKICH