Sobota, 21.9.2019

Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

VIII sesja Rady Powiatu Tczewskiego – 28 maja 2019 roku

W trakcie sesji na zapytania o stan bezpieczeństwa sanitarnego powiatu za rok 2018 odpowiadał Z-ca Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Tczewie – Lucjan Zawistowski. Prezentację nt. działalności Lokalnej Organizacji Turystycznej „KOCIEWIE” przedstawił dyrektor Biura – Piotr Kończewski. Radni Przyjęli również Informację nt. działalności stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Wstęga Kociewia” oraz sprawozdanie Zarządu Powiatu z realizacji programu współpracy z organizacjami pozarządowymi za 2018 rok.

czytaj całość: VIII sesja Rady Powiatu Tczewskiego – 28 maja 2019 roku

Rekrutacja "Zdolni z Pomorza - powiat tczewski"

Dołącz do Zdolnych z Pomorza! Powiat Tczewski uruchamia rekrutację uczniów do projektu "Zdolni z Pomorza – powiat tczewski" na rok szkolny 2019/2020 realizowanego w ramach Poddziałania 3.2.2. Wsparcie ucznia szczególnie uzdolnionego, Działania 3.2. Edukacja ogólna, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

czytaj całość: Rekrutacja "Zdolni z Pomorza - powiat tczewski"

2 131 605 zł dotacji dla Powiatu Tczewskiego!

24 maja w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się uroczyste podpisanie umów pomiędzy Wojewodą Pomorskim - Dariuszem Drelichem, a Beneficjantami Funduszu Dróg Samorządowych. Z ramienia Zarządu Powiatu Tczewskiego w podpisaniu umowy wziął udział Wicestarosta - Piotr Cymanowski.

czytaj całość: 2 131 605 zł dotacji dla Powiatu Tczewskiego!

29 maja urząd odwiedzili uczniowie naszych szkół specjalnych, a precyzyjniej... Wicemistrzowie Europy Osób Niepełnosprawnych w Warcabach. Uczniowie otrzymali z rąk Starosty Tczewskiego - Mirosława Augustyna gratulacje oraz torby z gadżetami.

czytaj całość: Zawodnicy reprezentujący Zespół Placówek Specjalnych w Tczewie stanęli na podium 5 Mistrzostw Europy Osób Niepełnosprawnych w Warcabach 100-polowych

W dniu 24 maja 2019 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie PCPR w Tczewie zorganizował po raz kolejny Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. W tym roku połączono go z obchodami XX-lecia istnienia Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie.

czytaj całość: 24 maja w Centrum Kultury i Sztuki zorganizowany był Dzień Rodzicielstwa Zastępczego i XX-lecie PCPR w Tczewie

22 maja 2019 roku podczas "Pikniku Rodzinnego", organizowanego przez Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Pomorskie wraz ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno - Wychowawczym w Pelplinie odbyło się uroczyste wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów dla laureatów XII Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego pt. "Moja Ulica".

czytaj całość: 22 maja w Pelplinie nastąpiło rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego

17 maja 2019 roku w ramach Dni Godności Osób Niepełnosprawnych, w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. ks. Bernarda Sychty odbył się II Integracyjny Konkurs Recytatorski pt "Kapelusz Pani Wiosny".

czytaj całość: 17 maja, w ramach Dni Godności Osób Niepełnosprawnych, odbył się II Integracyjny Konkurs Recytatorski

26 maja Rowerowy Rajd Gwiaździsty przejechał Powiat Tczewski

26 maja 2019 r. o godz. 10.00 z Opalenia w Gminie Gniew wystartował już 19. Rowerowy Rajd Gwiaździsty zorganizowany przez Lokalną Organizację Turystyczną KOCIEWIE przy dofinansowaniu zadania ze środków Powiatu Tczewskiego. Ponad 60 uczestników przejechało prawie 60 kilometrową trasę prowadzącą przez wszystkie gminy powiatu.

czytaj całość: 26 maja Rowerowy Rajd Gwiaździsty przejechał Powiat Tczewski