Piątek, 28.2.2020

Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany

Zarząd Powiatu Tczewskiego podaje do publicznej wiadomości, iż w wyniku przeprowadzonego otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych w zakresie promocji i ochrony zdrowia w powiecie tczewskim w 2020 roku przyznaje się dotacje następującym podmiotom:

czytaj całość: Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych w zakresie promocji i ochrony zdrowia w powiecie tczewskim w 2020 roku

Dotacje na prace konserwatorskie w 2020 roku

Uchwałą Nr XIV/115/2019 z dnia 20 grudnia 2019 roku w sprawie uchwalenia budżetu Powiatu Tczewskiego na 2020 rok, Rada Powiatu Tczewskiego zaplanowała środki na finansowanie lub dofinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków w wysokości 10.000 zł.

czytaj całość: Dotacje na prace konserwatorskie w 2020 roku

Zarząd Powiatu Tczewskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na udzielenie dotacji celowych dla klubów sportowych na prowadzenie statutowej działalności sportowej w okresie od 1 lutego 2020 r. do 31 grudnia 2020 r.  Informacje szczegółowe w załączonym pliku.

czytaj całość: Otwarty konkurs ofert na udzielenie dotacji celowych dla klubów sportowych na prowadzenie statutowej działalności sportowej w okresie od 1 lutego 2020 r. do 31 grudnia 2020 r.

Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w styczniu

Wraz z nastaniem 2020 roku LUX MED kontynuuje akcję bezpłatnych badań mammograficznych dla Pań w wieku 50-69 lat. Badania wykonywane są w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ i nie wymagają skierowania lekarskiego.

czytaj całość: Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w styczniu

Zarząd Powiatu Tczewskiego podaje do publicznej wiadomości, iż w wyniku przeprowadzonego otwartego konkursu ofert na powierzenie w roku 2020 zadań z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego wraz z mediacją i realizacją edukacji prawnej, przyznaje się dotacje następującym podmiotom:

czytaj całość: Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na powierzenie w roku 2020 zadań z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego wraz z mediacją i realizacją edukacji prawnej

Zgłoś kandydata do tytułu Wolontariusz Roku 2019

Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Tczewskiego ogłasza nabór nominacji osób, grup, inicjatyw, instytucji i firm, które mogą poszczycić się wyjątkową i wybitną aktywnością społeczną. Nagrody w 5 kategoriach zostaną wręczone podczas XI Powiatowej Gali Wolontariatu 13 grudnia 2019, której gospodarzem jest Gmina Tczew.

czytaj całość: Zgłoś kandydata do tytułu Wolontariusz Roku 2019

Nowy numer Kociewskiego Magazynu Regionalnego już dostępny!

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami zamieszczonymi na łamach najnowszego, 107. numeru, Kociewskiego Magazynu Regionalnego. Pełną wersję czasopisma pobrać można nieodpłatnie ze strony wydawcy periodyku - Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie:  https://mbp.tczew.pl/archiwum-kociewskiego-magazynu-regionalnego-2/ .

czytaj całość: Nowy numer Kociewskiego Magazynu Regionalnego już dostępny!

Zdobądź środki na likwidację barier w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych

Do 30 listopada 2019 roku Projektodawcy mogą składać w Oddziale Pomorskim PFRON wnioski o dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w obszarze A.

czytaj całość: Zdobądź środki na likwidację barier w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych