Wtorek, 29.9.2020

Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała

Święto Kociewia przez cały weekend w Gdańsku

Rok 2020 jest wyjątkowym rokiem dla polskiej turystyki i świata artystycznego. Jednak niektóre wydarzenia, cieszące się popularnością, nie zostały odwołane. Tak jest z Jarmarkiem św. Dominika w Gdańsku, który w tym roku odbywa się już 760 raz. Kociewie miało swój dzień podczas tej największej imprezy wystawienniczej w Europie, ale ze względu na obowiązujące obostrzenia Święto Kociewia nie odbędzie się w znanej dotychczasowej formie.

- Ze względu na aktualne restrykcje sanitarne nie będziemy mogli przejść Korowodem przez centrum Gdańska – od Zielonej Bramy przez ulicę Długą na Targ Węglowy. Nie będziemy też mogli zaprezentować się podczas Unikatów z Kociewia. – mówi Piotr Kończewski, Dyrektor Biura LOT KOCIEWIE

Dzięki współpracy z Nadbałtyckim Centrum Kultury artyści będą prezentować się w ramach projektu Kociewie ART, który zawsze był integralną częścią kociewskiego wydarzenia na jarmarku dominikańskim.

- Sztuka kociewska zawitała do NCK w ramach trzeciego elementu Święta Kociewia, czyli Kociewia ART. – opowiada Stefan Galiński ze Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim. - Od 31 lipca do 7 sierpnia w Nadbałtyckim Centrum Kultury, w Ratuszu Staromiejskim przy ulicy Korzennej 33/35 będzie można zobaczyć ekspozycję prac trzech twórczych kobiet reprezentujących powiat starogardzki, tczewski i świecki.

Choć tegoroczne wydarzenia różnią się od poprzednich, Kociewie ART nadal będzie ukazywać mieszkańcom Gdańska i turystom odwiedzającym w tym czasie miasto nowoczesne podejście do sztuki kociewskich twórców. Anna Stryjewska, Katarzyna Szczodrowska i Marzenna Puchalska to autorki dzieł wystawianych w Nadbałtyckim Centrum Kultury.

Uroczysty finisaż Kociewia ART w NCK odbędzie się 7 sierpnia o godzinie 17.00. Ekspozycję uświetni występ zespołu AJAGORE wraz z Piotrem Bukartykiem, który wykona utwory do poezji kociewskiego regionalisty Romana Landowskiego oraz piosenki autorstwa Piotra Bukartyka. Poza tym odbędzie się spotkanie z autorkami wystawy, które podczas zwiedzania będą mogły osobiście przybliżyć zebranym gościom swoją sztukę.

Kociewie-ART-Marzena-Puchalska

Mimo, że Święto Kociewia się nie odbędzie, to Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE dzięki współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego od 7 do 9 sierpnia będzie promowała nasz region w Trójmieście w ramach wydarzenia towarzyszącego „Pomorskie Smaki na Jarmarku św. Dominika”.

- Wszystkich zainteresowanych ofertą promocyjną Kociewia zachęcamy odwiedzić stoisko Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE, które przez cały sierpniowy weekend (7-9.08) będzie gościło na Ołowiance.  – zaprasza Piotr Kończewski.

Kociewie-ART-Katarzyna-Szczodrowska-Wakacje

Namawiamy do bezpiecznego odwiedzenia Jarmarku św. Dominika, który już 760 raz zaprasza do zajrzenia na stragany.

Informacja: Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE

Marcin Stolarski (2020-08-03 08:56:37)
Marcin Stolarski
2020-08-03 08:56:37 Utworzenie