środa, 21.11.2018

Imieniny: Janusza, Marii, Reginy

Termomodernizacja budynku Powiatowego Urzędu Pracy w Tczewie

W ramach „Kompleksowej modernizacji energetycznej budynków stanowiących własność Powiatu Tczewskiego” trzy miesiące trwały prace związane z termomodernizacją budynku Powiatowego Urzędu Pracy w Tczewie.

Trzy miesiące trwały prace związane z termomodernizacją budynku Powiatowego Urzędu Pracy w Tczewie. W ramach „Kompleksowej modernizacji energetycznej budynków stanowiących własność Powiatu Tczewskiego” prace wykonywała firma Instal-Elektro Sp. z o.o. z Kwidzyna. Nadzór inwestorski z ramienia Zamawiającego pełnił Mariusz Konieczka Inwestycja Budowlane „MARKON” z Rokocina.

Prace termomodernizacyjne zostały zakończone w dniu 29 czerwca 2018 r.  Wartość inwestycji: (nadzór + roboty) 736.464,23 PLN brutto.

Na w/w obiekcie wykonano następujący zakres prac:

- ocieplenie ścian zewnętrznych części głównej budynku,

- docieplenie stropodachu części głównej budynku,

- montaż parapetów zewnętrznych,

- montaż instalacji odgromowej,

- modernizacja oświetlenia,

- montaż orynnowania i orurowania wraz z opierzeniami,

- remont pokrycia dachowego,

- montaż nawiewników okiennych,

- foliowanie okien folią antywłamaniową,

- instalacja ogniw fotowoltaicznych PV.

Celem projektu jest zwiększenie efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej Powiatu Tczewskiego, sprzyjające rozwojowi niskoemisyjnej gospodarki, wzrostowi bezpieczeństwa energetycznego i poprawie stanu środowiska naturalnego. Zwiększona efektywność energetyczna budynków wynikająca z przeprowadzenia kompleksowej termomodernizacji, przyczyni się do zmniejszenia zapotrzebowania budynków na energię, zmniejszenia emisji szkodliwych substancji oraz pozwoli na zmniejszenie kosztów eksploatacji budynków.

Do bezpośrednich efektów, jakie wystąpią po wykonaniu prac w ramach projektu, należy zaliczyć:

1. Zmniejszenie strat ciepła i dostosowanie wskaźników zapotrzebowania na ciepło do wymagań dla budownictwa energooszczędnego.
  2. Zmniejszenie zapotrzebowania na energię finalną w termomodernizowanych budynkach.
  3. Spadek rocznego zapotrzebowania na energię cieplną pierwotną.
  4. Spadek kosztów energii cieplnej.
  5. Spadek rocznego zapotrzebowania na energię elektryczną.
  6. Spadek kosztów energii elektrycznej.
  7. Redukcja emisji gazów cieplarnianych.
  8. Redukcja emisji pyłów.
  9. Wzrost poziomu wykorzystania odnawialnych źródeł energii dzięki zastosowaniu instalacji paneli fotowoltaicznych oraz pompy ciepła.

Sławomir Gniazdowski (2018-08-22 09:40:28)
2018-08-22 09:40:28 Utworzenie
Sławomir Gniazdowski (2018-08-22 09:40:28)