Wtorek, 25.9.2018

Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa

Termomodernizacja Domu Pomocy Społecznej w Wielkich Wyrębach

Zakończono prace związane z termomodernizacją budynków Domu Pomocy Społecznej w Wielkich Wyrębach. Inwestycję wartości 2,5 mln złotych, w ramach  zadania pt. „Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków stanowiących własność Powiatu Tczewskiego”, wykonała Spółdzielnia Produkcyjno-Usługowa „RODŁO” z siedzibą w Kwidzynie.

Prowadzona termomodernizacja budynków Domu Pomocy Społecznej w Wielkich Wyrębach w ramach „Kompleksowej modernizacji energetycznej budynków stanowiących własność Powiatu Tczewskiego” obejmuje następujący zakres prac:

1. Budynek główny- ocieplenie dachu, ocieplenie stropodachu, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej (drzwi zewnętrzne), modernizacja instalacji c.w.u., modernizacja c.o.- montaż pompy ciepła z instalacją kolektorów gruntowych, modernizacja oświetlenia wewnętrznego.
  2. Budynek mieszkalny- ocieplenie wszystkich ścian zewnętrznych budynku, ocieplenie dachu budynku, wymiana stolarki okiennej na nową, wymiana stolarki drzwiowej (drzwi zewnętrzne) na nową, modernizacja instalacji c.w.u., modernizacja instalacji c.o., modernizacja oświetlenia wewnętrznego
  3. Budynek garażowy- ocieplenie wszystkich ścian zewnętrznych budynku, ocieplenie dachu budynku, wymiana stolarki okiennej na nową, wymiana stolarki drzwiowej (drzwi zewnętrzne) na nową, modernizacja oświetlenia wewnętrznego.

Celem projektu jest zwiększenie efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej Powiatu Tczewskiego, sprzyjające rozwojowi niskoemisyjnej gospodarki, wzrostowi bezpieczeństwa energetycznego i poprawie stanu środowiska naturalnego.

Zwiększona efektywność energetyczna budynków wynikająca z przeprowadzenia kompleksowej termomodernizacji, przyczyni się do zmniejszenia zapotrzebowania budynków na energię, zmniejszenie emisji szkodliwych substancji oraz pozwoli na zmniejszenie kosztów eksploatacji budynków.

Do bezpośrednich efektów, jakie wystąpią po wykonaniu prac w ramach projektu, należy zaliczyć:

1. Zmniejszenie strat ciepła i dostosowanie wskaźników zapotrzebowania na ciepło do wymagań dla budownictwa energooszczędnego.
  2. Zmniejszenie zapotrzebowania na energię finalną w termomodernizowanych budynkach.
  3. Spadek rocznego zapotrzebowania na energię cieplną pierwotną.
  4. Spadek kosztów energii cieplnej.
  5. Spadek rocznego zapotrzebowania na energię elektryczną.
  6. Spadek kosztów energii elektrycznej.
  7. Redukcja emisji gazów cieplarnianych.
  8. Redukcja emisji pyłów.
  9. Wzrost poziomu wykorzystania odnawialnych źródeł energii dzięki zastosowaniu instalacji paneli fotowoltaicznych oraz pompy ciepła.

W ramach zadania uzupełniającego o szacowanej wartości 140 tys. zł, planowany jest montaż układu paneli fotowoltaicznych wspomagających oświetlenie wewnętrzne i pracę pompy ciepła. Planuje się, iż prace te będą wykonane we wrześniu br.

Sławomir Gniazdowski (2018-08-22 10:01:04)
Sławomir Gniazdowski (2018-08-22 12:39:14)
2018-08-22 10:01:04 Utworzenie
2018-08-22 12:39:14 Modyfikacja