Towarzystwo Społeczno-Kulturalne im. Małgorzaty Hillar w Zblewie zaprasza do wytypowania kandydatów do ubiegania się o nagrodę „Kociewskie Pióro 2018”

Towarzystwo Społeczno-Kulturalne im. Małgorzaty Hillar w Zblewie, informuje o możliwości ubiegania się o nagrodę „Kociewskie Pióro 2018” za osiągnięcia i zasługi na rzecz Kociewia w dziedzinie literatury, publicystyki , animacji kultury  indywidualnie i zbiorowo oraz za całokształt  działalności.

Nagrodę „Kociewskie Pióro’ organizujemy od roku 2005 głównie w powiecie tczewskim i starogardzkim , od 2012  r. dołączył powiat świecki .

Do nagrody mogą być typowane osoby fizyczne i prawne, które wyróżniły się wybitnymi osiągnięciami mającymi znaczenie dla Kociewia i jego mieszkańców, a w szczególności:

1. przyczyniły się do promocji Kociewia w kraju i za granicą

2. inspirowały wydawnictwa

3. stworzyły warunki rozwoju twórczości ludowej, amatorskiej, rękodzieła artystycznego

lub innego odkrycia w tej dziedzinie

4. reprezentowały postawy i potrzeby środowiska związanych z kulturą i tradycją regionalną

Wniosek o przyznanie nagrody mogą składać następujące podmioty:

1) organy administracji samorządowej
2) instytucje kultury
3) organizacje pozarządowe,
4) fundacje,
5) stowarzyszenia