Wtorek, 11.12.2018

Imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Trwają prace remontowe na Moście Tczewskim

Na przęsłach ESTB nr 2 i 3 postępują prace przy demontażu nawierzchni asfaltowej. Zakończyły się prace związane z przeniesieniem gazociągu, natomiast przy przeniesieniu światłowodu wykonano 50 % prac.

Coraz bardziej widać efekty prac remontowych na Moście Tczewskim. Zakończono prace przy przeniesieniu gazociągu. Postęp prac przy przeniesieniu światłowodu oscyluje w granicach 50 %. Na przęsłach nurtowych mostu dokonano demontażu nawierzchni drewnianej z chodników. Trwają prace przy demontażu nawierzchni asfaltowej z części jezdnej przęseł ESTB nr 2 i 3.  Zostało do usunięcia jeszcze podłoże z płyt betonowych. Do połowy grudnia prace te powinny się zakończyć.

Między pierwszym filarem od strony Tczewa oznaczonym jako filar nr 10 a rzeką zalano beton pod tymczasowy fundament, na którym stanie podpora obiektu. Wykonano prace przygotowawcze do demontażu przęsła nr 1 na odcinku od przyczółka do filara nr 10, gdzie w ramach tego zadania nastąpi budowa wzmocnionego przyczółka od strony Tczewa (w tym budowa trójkondygnacyjnych kazamatów).

Sławomir Gniazdowski (2018-12-06 15:05:22)
2018-12-06 15:05:22 Utworzenie
Sławomir Gniazdowski (2018-12-06 15:05:22)