Piątek, 23.8.2019

Imieniny: Apolinarego, Miły, Róży

Tytuł Finalisty dla ucznia ZSRiK w Tczewie w XXIV Ogólnopolskim Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Piekarz

Tytuł Finalisty dla ucznia ZSRiK  w Tczewie w XXIV Ogólnopolskim Turnieju na Najlepszego Ucznia w  Zawodzie Piekarz
W dniach 1-3 kwietnia 2019 r. we Wrocławiu odbywał się XXIV Ogólnopolski Turniej na Najlepszego Ucznia w  Zawodzie Piekarz i Cukiernik,  organizowany  przez Dolnośląską Izbę Rzemieślniczą, Zespół Szkół Zawodowych nr 5 im. Jana Kilińskiego przy współpracy Dolnośląskiego Cechu Piekarzy i Cukierników, Cukierni S.R. Jaworscy oraz Kibało - Piekarni Leśnickiej.

Motywem przewodnim turnieju było hasło: „Rzemiosło nasza przyszłość”. Jednym z piętnastu uczestników tego konkursu był Adrian Noga, uczeń naszej szkoły – reprezentujący zawód piekarz.

Zadaniem piekarza było uformowanie w ciągu pięciu minut jak największej ilości rogalików wyborowych, wykonanie chleba okolicznościowego o wadze do 2000g,  przyrządzenie chałek i dowolnego produktu z ciasta półcukierniczego oraz uformowanie bułek: kajzerki, solanki i małgorzatki.

Adrian za wykonanie tego zadania otrzymał tytuł Finalisty.

Nasz Finalista zdobywa doświadczenie zawodowe w Piekarni „Chlebpol” w Lichnowach, natomiast w szkole pracuje pod kierunkiem nauczyciela przedmiotów zawodowych - Piotra Tocewicza.

Podczas turnieju  p. Tocewicz zasiadał w komisji konkursowej, oceniającej zadania przyszłych adeptów sztuki cukierniczej. Przez trzy dni uczestniczył w ocenianiu prac finalistów, wykonujących torty okolicznościowe, figurki z marcepanu oraz eksponaty z karmelu i czekolady.  Konkurs odbywał się w „Cukierni i Kawiarni Jaworscy”.

Ogólnopolski Turniej na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Piekarz i Cukiernik objęty był Honorowym Patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Prezesa Związku Rzemiosła Polskiego, Wojewody Dolnośląskiego, Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Prezydenta Wrocławia i Dolnośląskiego Kuratora.

(Oprac. B. Tomaszewska)

Relacja lokalnej TV na temat konkursu:

[dostęp: 05.06.2019]

Sławomir Gniazdowski (2019-06-07 08:37:45)
Sławomir Gniazdowski (2019-06-07 10:16:50)
2019-06-07 08:37:45 Utworzenie
2019-06-07 10:16:50 Modyfikacja
Sławomir Gniazdowski (2019-06-07 08:37:45)