Piątek, 22.11.2019

Imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka

Uczczono Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

13 kwietnia przy pomniku Ofiar Stalinizmu w Parku Miejskim znajdującego się przy Zespole Szkół Technicznych w Tczewie zebrali się przedstawiciele samorządów miasta i powiatu, instytucji i organizacji społecznych i politycznych, duchowieństwo, uczniowie tczewskich szkół, harcerze oraz mieszkańcy Tczewa.

Uroczystą akademię poprowadził Krzysztof Korda, który przestawił zebranym rys historyczny tamtych wydarzeń, następnie głos zabrali Edmund Pek, przewodniczący Konwentu Organizacji Kombatanckich Tczewa, oraz Aleksandra Staniszewska, sekretarz Młodzieżowej Rady Miasta.

W dalszej części uroczystości przedstawiciel Rodzin Katyńskich, Jerzy Wierzbowski  w swoim wystąpieniu omówił szerzej wymiar tej zbrodni, a także wspomniał swojego ojca - Józefa, policjanta z Tczewa, który był jednym z jeńców rozstrzelanych w Katyniu.

Następnie Oliwia Wett, uczennica Gimnazjum nr 2, oraz Dorota Panek z Zespołu Szkół Technicznych, wyrecytowały dwa wiersze autorstwa ofiar katyńskich, „Modlitwę” oraz „Pieśń z Ostaszkowa”.

Dziekan dekanatu tczewskiego, ks. Krzysztof Stoltmann poprowadził modlitwę za ofiary katyńskie.

Uroczystość zakończono złożeniem kwiatów oraz zapalaniem zniczy.

Marcin Stolarski (2015-04-15 12:24:51)
Marcin Stolarski (2015-04-15 12:26:07)
2015-04-15 12:24:51 Utworzenie
2015-04-15 12:26:07 Modyfikacja