Niedziela, 19.8.2018

Imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji

Uczniowie gniewskiego LO wystąpili w finałach XVIII Licealiady Województwa Pomorskiego w Piłce Siatkowej chłopców

18 kwietnia 2018r. w hali sportowej „Sokolnia” w Kościerzynie odbył się  Finał Wojewódzki Licealiady Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej chłopców. Organizatorem zawodów był Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku.

Do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn męskich, które podzielono drogą losowania na 2 grupy trzydrużynowe. W grupach grano systemem „każdy z każdym” do 2 wygranych setów do 25 punktów, a następnie finały A, B i C. Zawody były transmitowane „na żywo” na stronie internetowej zobacz.tv.

Mecze były bardzo wyrównane o czym świadczy fakt, iż dwa z nich zakończyły się porażkami 1:2 (w tie breaku 14:16)z ZSA w Człuchowie oraz ILO w Pucku. Zespół z ZSP w Gniewie ostatecznie uplasował się na 6 miejscu w województwie uznając wyższość i klasę rywali. To był pierwszy występ gniewskich licealistów na tak wysokiej rangi imprezie siatkarskiej, dlatego należą im się wielkie słowa uznania za awans i walkę na boisku. W zasięgu ich umiejętności było miejsce na podium. Zabrakło odrobinę szczęścia i koncentracji. W zawodach uczestniczyły jeszcze zespoły z Malborka, Gdańska i Kościerzyny.

Skład zespołu z ZSP w Gniewie(chł.): Kamil Antosiewicz-3a, Maciej Mokwa-4b, Paweł Tucholski-4b ,Damian Kąkel-4b,Patryk Szmyt-3b, Damian Górski-2b, Paweł Berent-3b.

Trener-  Wiesław Pepliński.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów…!

W. P.

Sławomir Gniazdowski (2018-04-20 14:16:12)