środa, 21.11.2018

Imieniny: Janusza, Marii, Reginy

Uczniowie Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich im. księcia Sambora II w Tczewie brali udział w seminarium samoobrony

W bieżącym roku szkolnym ZSRiK jest wiodącą szkołą, uczestniczącą w nowym projekcie z zakresu profilaktyki przemocy w ramach kampanii ONZ „16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć”,  organizowanym przez  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie, przy współpracy Komendy Powiatowej Policji.

W ramach tego projektu grupa dziesięciu uczniów uczestniczyła w seminarium samoobrony, zajęciach które organizowane były na terenie szkoły.

24 października uczniowie klas I b i II c oraz uczestnicy warsztatów samoobrony brali udział w panelu seminaryjnym w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie.

Podczas wykładów  uczniowie zapoznali się z mechanizmami przemocy, dowiedzieli się nt. pomocy instytucjonalnej dla osób doznających przemocy i osób stosujących przemoc.

Koordynatorem realizacji projektu w naszej szkole była pedagog Magdalena Przytuła.

Sławomir Gniazdowski (2018-10-31 09:25:48)
2018-10-31 09:25:48 Utworzenie
Sławomir Gniazdowski (2018-10-31 09:25:48)