Piątek, 19.4.2019

Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Udział Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich im. księcia Sambora II w Tczewie w XVI edycji programu „Dzień przedsiębiorczości”.

XVI edycja programu „Dzień przedsiębiorczości”, którego organizatorem była Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości i objętego Honorowym Patronatem Prezydenta RP Andrzej Dudy odbyła się 20 marca 2019 r.

Dziesięciu  uczniów z kl. IIc Technikum nr 2 w ZSRiK w Tczewie wzięło udział w tym programie.

Uczestnicy odbyli jednodniowe wizyty w wybranym przez siebie miejscu pracy: w zakładzie fotograficznym, piekarni-cukierni, sklepie cukierniczo-piekarskim, w ośrodku zdrowia i bibliotece pedagogicznej.

Tam uzyskali szczegółowe informacje o wymaganiach i predyspozycjach do zawodu fotograf, sprzedawca, cukiernik, ratownik medyczny i nauczyciel bibliotekarz.

Poprzez udział w programie uczniowie mieli możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie, doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową, zapoznania się z organizacją i zarządzaniem w danym zakładzie.

Po raz trzeci szkoła uczestniczyła w projekcie „Dzień przedsiębiorczości”, którego koordynatorem była p. Barbara Tomaszewska, nauczyciel podstaw przedsiębiorczości.

Sławomir Gniazdowski (2019-04-03 14:52:57)
2019-04-03 14:52:57 Utworzenie
Sławomir Gniazdowski (2019-04-03 14:52:57)