Sobota, 21.9.2019

Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

V sesja Rady Powiatu Tczewskiego – 26 lutego 2019 roku

26 lutego w czasie V sesji Rady Powiatu Tczewskiego zaprezentowano nowy system elektronicznej obsługi. Nowością dla mieszkańców jest możliwość oglądania transmisja „na żywo” sesji w internecie poprzez stronę:  https://www.powiat.tczew.pl/sesje-rady-powiatu-tczewskiego/transmisja-sesji-rady-powiatu-na-zywo.html . W przyszłości będzie można również oglądać ich retransmisje na naszej stronie internetowej.

Zanim rozpoczęła się sesja, radni zapoznali się z nowym systemem elektronicznej obsługi. Nowością dla mieszkańców jest możliwość oglądania transmisja „na żywo” sesji w Internecie poprzez stronę: https://www.powiat.tczew.pl/sesje-rady-powiatu-tczewskiego/transmisja-sesji-rady-powiatu-na-zywo.html. W przyszłości będzie można również oglądać ich retransmisje na naszej stronie internetowej.

Lutowa sesja tradycyjnie rozpoczęła się od pytań do starosty, które dotyczyły przedłożonego sprawozdania z działalności Zarządu Powiatu Tczewskiego w ostatnim miesiącu. Następnie radni wysłuchali informacji Przewodniczącego Rady dotyczącej odpowiedzi na interpelacje zgłoszone na poprzedniej sesji.

Rada zapoznała się również raportem z działalności Powiatowego Urzędu Pracy i sprawozdaniem o kulturze i kulturze fizycznej. Do dyspozycji rady obecni byli dyrektor Powiatowego Centrum Sportu - Tomasz Tobiański oraz dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy – Ewa Uzdowska.

Podczas sesji podjęto następujące uchwały:

1)         w sprawie przekazania Gminie Gniew zadania publicznego związanego z utrzymaniem zieleni i czystości w pasie drogowym dróg powiatowych Gminy Gniew w 2019 roku

2)         w sprawie przekazania Gminie Pelplin zadania publicznego związanego z utrzymaniem zieleni i czystości w pasie drogowym dróg powiatowych Gminy Pelplin w 2019 roku

3)         w sprawie powierzenia Gminie Gniew wykonania nowej nawierzchni drogowej w drodze powiatowej nr 2880 G w Gniewie (ul. 27 Stycznia) w ramach zadania „Budowa sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz wykonanie nowej nawierzchni drogowej w ul. 27 Stycznia w Gniewie”

4)         w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych

5)         w sprawie zbadania zasadności skargi na działalność Starosty Tczewskiego

6)         w sprawie zmian w budżecie Powiatu Tczewskiego na 2019 rok

7)         zmieniająca uchwałę Nr III/26/2018 Rady Powiatu Tczewskiego z dnia 21 grudnia 2018 r. w sprawie przyjęcia wieloletniej prognozy finansowej Powiatu Tczewskiego na lata 2019 -2033

8)         zmieniającej uchwałę w sprawie zamiaru likwidacji Branżowej Szkoły I Stopnia Nr 1 w Tczewie wchodzącej w skład Zespołu Szkół Technicznych w Tczewie;

9)         zmieniającej uchwałę w sprawie zamiaru likwidacji Branżowej Szkoły I Stopnia Nr 3 wchodzącej w skład Zespołu Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie;

10)       w sprawie określenia zadań, na które przeznaczone będą środki pochodzące z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2019 roku.

Sławomir Gniazdowski (2019-03-11 15:20:23)
Sławomir Gniazdowski (2019-03-12 07:51:21)
2019-03-11 15:20:23 Utworzenie
2019-03-12 07:51:21 Modyfikacja