Przejdź do treści

Czwartek, 21.3.2019

Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira

Powiat Tczewski - strona główna

Jeden Dwa Trzy Cztery Pięć Sześć Siedem Osiem Dziewięć

Wyszukiwarka

Przejdź do BIP

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna > Start

W dniach 16 - 18 marca w Łodzi odbyły się targi turystyczne

W dniach 16 - 18 marca w Łodzi odbyły się targi turystyczne
W Łodzi odbyła się XXIV edycja targów turystycznych Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR. Na tak ważnym branżowym wydarzeniu nie mogło zabraknąć stoiska promocyjnego Kociewia, które było reprezentowane przez Lokalną Organizację Turystyczną KOCIEWIE w łączności z Powiatem Tczewskim i Powiatem Świeckim, ze wsparciem Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Targi NA STYKU KULTUR od wielu już lat stanowią platformę wymiany wiedzy, doświadczeń oraz informacji przez reprezentantów branży turystycznej oraz są miejscem bezpośredniego kontaktu pomiędzy przedstawicielami polskich regionów oraz potencjalnymi turystami z aglomeracji łódzkiej. Corocznie NA STYKU KLUTUR odwiedza ponad osiem tysięcy mieszkańców Łodzi i województwa łódzkiego co sprawia, że impreza jest doskonałą okazją do zaprezentowania atrakcji turystycznych całego Kociewia szerokiej publiczności.

- Nasze stoisko miało nowatorski charakter – podkreśla Piotr Kończewski z LOT KOCIEWIE. – Tłem naszego stanowiska była specjalnie przygotowana ścianka z obrazków rysowanych w formie komiksowej, a przedstawiających nasze największe atrakcje. Odwiedzający robili zdjęcia, pytali o to, podziwiali… Świetnie się to komponowało z kącikiem dla dzieci.

Podczas tegorocznej edycji targów hala Expo kipiała różnorodnością ofert. LOT KOCIEWIE wspólnie z partnerami przybliżała zainteresowanym osobom uroki naszego Regionu i zachęcała do odwiedzenia w sezonie 2018. Mieszkańcy Łodzi zainteresowani byli nie tylko długimi, wakacyjnymi pobytami ukierunkowanymi na wypoczynek, ale również krótkimi weekendowymi wypadami, opartymi o zwiedzenie i rekreację na dwóch kółkach.

- Turyści głównie pytali o możliwości odwiedzenia naszego terenu na weekend, na kilka dni – wspomina Marta Suchomska ze Starostwa Powiatowego w Świeciu. – Interesowali się atrakcjami dla dzieci, turystyką aktywną. Wiedzieli o Kociewiu sporo, nierzadko bywali już u nas. Nie trzeba było specjalnie tłumaczyć i nazwy, i położenia.

Jak podkreślali wszyscy wystawcy, trzeci dzień był najbardziej oblegany na targach – to w znaczącym stopniu efekt niehandlowej niedzieli.

- Kociewie to dla mieszkańców aglomeracji łódzkiej jeden z głównych kierunków przyjazdu– tłumaczy Piotr Kończewski, – dlatego w sposób szczególny traktujemy te targi i myślimy również o wystawieniu się tuż przed sezonem letnim w łódzkiej Manufakturze lub na ulicy Piotrkowskiej.

Sezon turystyczny dopiero się rozpoczyna, a przed Lokalną Organizacją Turystyczną KOCIEWIE oraz partnerami kolejne możliwości prezentowania oferty spędzania czasu wolnego na Kociewiu. W dniach 7-8 kwietnia zaprezentujemy się podczas Free Time Festiwal w Gdańsku, a już tydzień potem na Targach Turystyki i Wypoczynku LATO w Warszawie.

Załączniki

wydruk, pdf

Pokaż rejestr

Rejestr zmian:

Wprowadzający:
Sławomir Gniazdowski (2018-03-19 15:10:52)
Modyfikujący:
Sławomir Gniazdowski (2018-04-05 13:48:04)
Odpowiedzialny za treść:
Sławomir Gniazdowski
2018-03-19 15:10:52 Utworzenie
Sławomir Gniazdowski
Moderator: ()
2018-03-20 07:44:42 Modyfikacja
Sławomir Gniazdowski
Moderator: ()
2018-03-26 07:47:58 Modyfikacja
Sławomir Gniazdowski
Moderator: ()
2018-04-05 13:48:04 Modyfikacja
Sławomir Gniazdowski
Moderator: ()
Wprowadzający:
Sławomir Gniazdowski (2018-03-19 15:10:52)
Ankieta jest nieaktywna
Wróć do strony głównej

przeczytaj treść ponownie

banner

Kalendarz wydarzeń

Starostwo Powiatowe w Tczewie

ul. Piaskowa 2
83-110 Tczew

tel. 58 7734 800
fax.58 7734 803
mail: starostwo@powiat.tczew.pl

Polityka prywatności i wykorzystywania plików cookies

banner banner banner

Portal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.