Przejdź do treści

Poniedziałek, 21.9.2020

Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Powiat Tczewski - strona główna

Jeden Dwa Trzy Cztery Pięć Sześć Siedem Osiem Dziewięć

Wyszukiwarka

Przejdź do BIP

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna > Start

W Starostwie Powiatowym w Tczewie odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku z koronawirusem

W Starostwie Powiatowym w Tczewie odbyło się  posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku z koronawirusem
W Starostwie Powiatowym w Tczewie odbyło się  dzisiaj posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku z koronawirusem w Polsce. Szczegółowe informacje zamieszczamy poniżej.

Starosta Tczewski Mirosław Augustyn zwołał 11 marca br. posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego  w związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju. W posiedzeniu Zespołu uczestniczyli również włodarze i przedstawiciele gmin z Powiatu Tczewskiego, przedstawiciele służb, inspekcji i straży oraz Szpitali Tczewskich.

Podczas dzisiejszego posiedzenia, Państwowa Powiatowa Inspektor Maria Wons omówiła sytuację epidemiologiczną związaną z zachorowaniami związanymi z COVID – 19 zapaleniem płuc spowodowanym nowym koronawirusem SARS-CoV-2. Przedstawiła aktualne informacje oraz zasady postępowania profilaktycznego, by zminimalizować ryzyko zachorowania. W naszym powiecie na dzień dzisiejszy nie ma przypadku zarażenia koronawirusem. Jedna osoba, decyzją Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego jest objęta kwarantanną do 15 marca - jej stan oceniany jest jako dobry.

Podczas posiedzenia dyskutowano również jakie podstawowe środki ochronne przeciwko nowemu koronawirusowi są wskazywane przez służby sanitarne oraz jakie zalecenia są aktualne. Wszystkie wytyczne zostały już przekazane do placówek oświatowych, właścicieli budynków użyteczności publicznej oraz firm zajmujących się transportem zbiorowym oraz hotelarstwem. Poinformowała również o przeprowadzonych kontrolach w szkołach.

Inspektorat Sanitarny podtrzymuje również zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczące ograniczenia organizacji imprez i wydarzeń na terenach gmin.

Powiatowa Inspektor Sanitarna zwróciła się również z prośbą o informowanie mieszańców o możliwości rozmowy telefonicznej z Tczewską Inspekcją Sanitarną poprzez specjalna infolinię – 601 448 661. Infolinia jest dla tych, którzy podejrzewają zarażenie koronawirusem u siebie lub u osób z najbliższego otoczenia. Inspektorat zaleca dzwonienie pod ten numer jako pierwszą czynność, aby ograniczyć do minimum kontakt z placówkami medycznymi i przychodniami.

Starosta Tczewski Mirosław Augustyn zaapelował, aby nie zgłaszać się do Szpitali Tczewskich w przypadku podejrzenia wystąpienia wirusa. Najpierw należy zgłosić się poprzez powyższą infolinię z Inspektoratem.

Starosta poprosił również włodarzy i przedstawicieli gmin o przekazywanie mieszkańcom takich samych informacji i wytycznych dotyczących podejmowanych działań. Ma to na celu ograniczenie przekazu błędnych informacji w przestrzeni publicznej.

Komendant Powiatowy Policji w Tczewie poinformował, iż funkcjonariusze są wyposażeni w odpowiedni sprzęt. Zaapelował również o informowanie mieszkańców, aby uważali na osoby wykorzystujące obecną sytuacją i podszywające się pod służby i straże w celu wymuszania pieniędzy.

Zgodnie z ogłoszonymi dzisiaj wytycznymi Premiera Rzeczypospolitej Polskiej i  Ministra Edukacji Narodowej, wszystkie placówki oświatowe zawieszają zajęcia szkolne od 12 marca do 27 marca włącznie.

Ustalono, że w budynkach  administracji i użyteczności publicznej sprawy załatwiane będą telefonicznie lub pocztą. W szczególnych przypadkach osobiście za uprzednim zgłoszeniem telefonicznym.

Ustalono również, iż:

1)   zawiesza się  do odwołania organizowanie imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie powiatu tczewskiego, w szczególności w: kinach, muzeach, domach kultury i galeriach sztuki innych;

2)  zawiesza się do odwołania działalności klubów dziecięcych i żłobków.

wydruk, pdf

Pokaż rejestr

Rejestr zmian:

Wprowadzający:
Marcin Stolarski (2020-03-12 13:55:43)
Odpowiedzialny za treść:
Marcin Stolarski
2020-03-12 13:55:43 Utworzenie
Marcin Stolarski
Moderator: ()
Wprowadzający:
Marcin Stolarski (2020-03-12 13:55:43)
Ankieta jest nieaktywna
Wróć do strony głównej

przeczytaj treść ponownie

banner

Kalendarz wydarzeń

Starostwo Powiatowe w Tczewie

ul. Piaskowa 2
83-110 Tczew

tel. 58 7734 800
fax.58 7734 803
mail: starostwo@powiat.tczew.pl

Polityka prywatności i wykorzystywania plików cookies

banner banner banner banner banner banner

Portal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.