Poniedziałek, 11.12.2017

Imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

WIEM CZYM ODDYCHAM W TCZEWIE

Czy wiesz, że na 50 miast o największym zanieczyszczeniu powietrza w UE, aż 33 są w Polsce? W Tczewie nie ma żadnej stacji monitorującej – nie wiemy czym oddychamy! Na szczęście jest szansa na darmowy czujnik – działając razem, możemy go zdobyć. ZAGŁOSUJ!

Głosować możecie tutaj: http://bit.ly/2AeMe6e

Każdy z nas ma jeden głos. Jak głosować? Wystarczy wypełnić formularz i potwierdzić głos klikając w link, który otrzymasz mailem. Uwaga! Mail może wpaść do spamu.

Akcja „Wiem czym oddycham” polega na głosowaniu na miejsce, w którym może zostać umieszczony czujnik. Jeśli zbierzemy wystarczająco dużo głosów jedno ze 150 urządzeń może znaleźć się w Tczewie. Fundacja Pokolenia udostępnia potencjalne miejsce i stałe podłączenie do prądu.

„Wiem, czym oddycham” to konkurs skierowany do lokalnych społeczności i ich mieszkańców, którzy chcą na bieżąco monitorować stan jakości powietrza w swojej okolicy. W ramach konkursu zostanie uzupełniona ogólnopolska sieć czujników monitorujących powietrze.

Stworzenie takiej sieci to pierwszy krok do walki ze smogiem i edukacji w zakresie zanieczyszczenia środowiska. Dzięki niej będziesz mógł na bezpłatnym portalu, w czasie rzeczywistym, dowiedzieć się jaki jest stan powietrza w Twojej okolicy.

Dzięki takiemu czujnikowi możemy mieć wpływ na to, jak w przyszłości będzie wyglądało nasze miasto! Podawajmy dalej informację, tylko razem mamy szansę!

Sławomir Gniazdowski (2017-12-01 10:40:36)
2017-12-01 10:40:36 Utworzenie
Sławomir Gniazdowski (2017-12-01 10:40:36)