Przejdź do treści

Wtorek, 23.4.2019

Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

Powiat Tczewski - strona główna

Jeden Dwa Trzy Cztery Pięć Sześć Siedem Osiem Dziewięć

Wyszukiwarka

Przejdź do BIP

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna > Start

Wycieczka młodzieży Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich w Tczewie do Poznania i Gniezna

Wycieczka młodzieży Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich w Tczewie do Poznania  i Gniezna
W dniach 18-19.09.2018 r. uczniowie z kl.2b, 2c i 3c uczestniczyli w wycieczce do Poznania i Gniezna, zorganizowanej w ramach realizacji projektu "Wiedza to potęga - poprawa jakości edukacji ogólnej w szkołach Powiatu Tczewskiego" w oparciu o finansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

W Poznaniu zwiedzali Palmiarnię, Nowe ZOO, spacerowali ulicami Starego Miasta, podziwiali zabytkowe kamieniczki na Starym Rynku oraz piękny renesansowy Ratusz z wieżą zegarową, w której umieszczone są słynne koziołki. Drugiego dnia, w drodze do Gniezna zatrzymali się w Pobiedziskach - Skansenie Miniatur Szlaku Piastowskiego, gdzie obejrzeli zabytki architektury wykonane w skali 1:20, m. in. Biskupin, Stary Rynek w Poznaniu, Pałac w Rogalinie, Zamek w Kórniku, Pałac w Antoninie. Następnie pojechali na rozległe Pola Lednickie. Tam przeszli przez Bramę Trzeciego Tysiąclecia - Bramę Rybę.

W Gnieźnie zwiedzili Bazylikę Archikatedralną Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Wojciecha, spacerowali urokliwymi uliczkami starówki, podziwiając odnowione kamienice.

Następnie zwiedzili Muzeum Początków Państwa Polskiego, uczestniczyli w projekcjach multimedialnych nt. kształtowania się państwa polskiego i pierwszych władców. Oglądali średniowieczne przedmioty użytkowe, biżuterię, elementy dawnego oręża, zbiory starodruków, replikę Drzwi Gnieźnieńskich, unikatowego zabytku romańskiej sztuki odlewniczej, wykonanych za panowania księcia Mieszka III Starego. 

Podziwiali wystawę pt.„Ceramika gnieźnieńska”, kolekcję romańskich płytek ceramicznych oraz gotyckich, renesansowych i dziewiętnastowiecznych kafli piecowych.

Oglądali „Piastów malowane dzieje” - wystawę obrazów przedstawiających najważniejsze wydarzenia z dziejów dynastii piastowskiej, wzbogacając swą wiedzę historyczną o początkach naszej państwowości.

Organizacją wycieczki zajmowali się p. B. Tomaszewska i p. J. Różański.

Załączniki

wydruk, pdf

Pokaż rejestr

Rejestr zmian:

Wprowadzający:
Sławomir Gniazdowski (2018-10-04 09:47:31)
Odpowiedzialny za treść:
Sławomir Gniazdowski
2018-10-04 09:47:31 Utworzenie
Sławomir Gniazdowski
Moderator: ()
Wprowadzający:
Sławomir Gniazdowski (2018-10-04 09:47:31)
Ankieta jest nieaktywna
Wróć do strony głównej

przeczytaj treść ponownie

banner

Kalendarz wydarzeń

Starostwo Powiatowe w Tczewie

ul. Piaskowa 2
83-110 Tczew

tel. 58 7734 800
fax.58 7734 803
mail: starostwo@powiat.tczew.pl

Polityka prywatności i wykorzystywania plików cookies

banner banner banner banner banner

Portal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.