Ustawienia

Imieniny: Wanda, Józef, Albin
pochmurno
17°C

Wykaz dotyczący sprzedaży prawa własności nieruchomości gruntowej stanowiącej własność Skarbu Państwa na rzecz jej użytkownika wieczystego - działka nr 143/27, położona w Tczewie przy ul. Jagiellońskiej, obręb 5.

GN.6840.1.2024.KG                                                                     Tczew, dnia 6 czerwca 2024 roku

Na podstawie art. 11, art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 344 z późn. zm.), dalej ugn Starosta Tczewski, wykonujący zadanie z zakresu administracji rządowej, podaje do publicznej wiadomości:

wykaz

dotyczący sprzedaży prawa własności nieruchomości gruntowej stanowiącej własność Skarbu Państwa na rzecz jej użytkownika wieczystego

Oznaczenie nieruchomości według księgi wieczystej oraz katastru nieruchomości:

działka nr 143/27, położona w Tczewie przy ul. Jagiellońskiej, obręb 5, sklasyfikowana w ewidencji gruntów i budynków jako Ba  – tereny przemysłowe, dla której Sąd Rejonowy w Tczewie IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą nr GD1T/00023806/2,w użytkowaniu wieczystym do dnia 4 marca 2092 roku.

Dział III i IV księgi wieczystej wolny od wpisów.

Powierzchnia nieruchomości:

1,1118 ha.

Opis nieruchomości:

nieruchomość położona jest w Tczewie przy ul. Jagiellońskiej; zabudowana dwoma budynkami: jeden sklasyfikowany w ewidencji gruntów i budynków jako budynki przemysłowe, drugi jako zbiorniki, silosy i budynki magazynowe; kształt działki regularny, zbliżony do kwadratu; położona w bezpośrednim sąsiedztwie terenów zabudowanych budynkami produkcyjno – usługowymi.

Przeznaczenie nieruchomości:

zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Tczewa, zatwierdzonym Uchwałą Nr XXVIII/263/2005 Rady Miejskiej w Tczewie z dnia 27 stycznia 2005 roku, przedmiotowa działka znajduje się w obrębie jednostki urbanistycznej UP 3 – „Jagiellońska”, należącej do strefy produkcyjnej; dla terenu ww. działki nie wydano decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu ani decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego.

Termin i sposób zagospodarowania nieruchomości:

Cena nieruchomości:

446 476,80 zł (czterysta czterdzieści sześć tysięcy czterysta siedemdziesiąt sześć złotych osiemdziesiąt groszy). Sprzedaż nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.

Wysokość stawek procentowych opłat z tytułu użytkowania wieczystego:

nie dotyczy.

Wysokość opłat z tytułu użytkowania, najmu lub dzierżawy:

Terminy wnoszenia opłat:

cena podlega zapłacie nie później niż do dnia zawarcia umowy przenoszącej własność.

Zasady aktualizacji opłat:

nie dotyczy.

Informacje o przeznaczeniu do zbycia lub oddania w użytkowanie, najem, dzierżawę lub użyczenie:

roszczenie o sprzedaż na rzecz użytkownika wieczystego w trybie przepisów działu VIa ugn.

Pozostałe informacje:

Powyższy wykaz podaje się do publicznej wiadomości na okres 21 dni tj. od dnia
10 czerwca 2024 roku do dnia 1 lipca 2024 roku, poprzez wywieszenie na tablicy ogłoszeń Starostwa Powiatowego w Tczewie przy ul. Piaskowej 2 oraz zamieszczenie na stronach   internetowych   starostwa   www.powiat.tczew.pl   oraz   www.bip.powiat.tczew.pl.

Informację o wywieszeniu tego wykazu i zamieszczeniu na stronie internetowej podaje się w prasie lokalnej. Ponadto wykaz przekazuje się Wojewodzie Pomorskiemu, w celu jego zamieszczenia na stronie podmiotowej Wojewody w Biuletynie Informacji Publicznej przez okres 21 dni.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Wydziale Skarbu Państwa Starostwa Powiatowego w Tczewie, ul. Piaskowa 2, pokój 131, tel. 58 77 34 850.

Pozostałe

Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.