Piątek, 22.11.2019

Imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka

XII Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Województwa Pomorskiego

11 kwietnia 2015 r. (sobota), w sali Powiatowego Centrum Sportu w Tczewie, ul. Królowej Marysieńki 10 , odbędzie się XII Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Województwa Pomorskiego. Organizatorem Turnieju są Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku, Wojewódzki Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Gdańsku przy współpracy Powiatu Tczewskiego oraz Województwa Pomorskiego.

Turniej rozpocznie się o godz. 10:00 uroczystym otwarciem przez Marszałka Województwa Pomorskiego - Mieczysława Struka, Dyrektora Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Gdańsku - Aleksandra Mach, Starostę Tczewskiego - Tadeusza Dzwonkowskiego oraz Przewodniczącą Wojewódzkiej Rady Kół Gospodyń Wiejskich - Annę Pomieczyńską. Oficjalne otwarcie zwieńczy występ Zespołu Regionalnego „Piaseckie Kociewiaki” z Piaseczna.

Po części oficjalnej nastąpią prezentacje konkurencji, podczas których Przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich będą mogły współzawodniczyć w pięciu kategoriach:

• Kulinarnej - Sałatka z rodzimych warzyw i owoców.
  • Edukacyjnej - Widokówka (pocztówka) mojej miejscowości.
  • Wokalnej - Piosenka kabaretowa z inscenizacją pt. „Dżender”.
  • Moda - W biało-czerwonym jest mi do twarzy.
  • oraz Tanecznej - Taniec współczesny.

W trakcie oczekiwania na uroczysty Finał XII Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Województwa Pomorskiego, czas umili występ artystyczny w wykonaniu gości z Powiatu Wodzisławskiego, partnera samorządu Powiatu Tczewskiego oraz występ Zespołu „Cristo”.

Turniejowi towarzyszyć będą również liczne atrakcje dodatkowe, takie jak: stoiska regionalne z lokalnymi produktami, stoiska promocyjne oraz warsztaty plastyczne prowadzone przez Fabrykę Sztuk oraz wiele innych.

Marcin Stolarski (2015-04-09 12:49:26)
Marcin Stolarski (2015-04-14 15:23:21)
2015-04-09 12:49:26 Utworzenie
2015-04-14 15:23:21 Modyfikacja