Poniedziałek, 22.10.2018

Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa

XLIV sesja Rady Powiatu Tczewskiego – 25 września 2018 roku

W trakcie sesji Radzie zostały przedstawione założenia do projektu budżetu powiatu tczewskiego na 2019 rok. Zebrani zapoznali się z prezentacją dotyczącą funkcjonowania spółki Szpitale Tczewskie S.A., którą przedstawił Prezes Spółki – Maciej Bieliński.

Przed oficjalnym rozpoczęciem  XLIV sesji Rady Powiatu Tczewskiego, która odbyła się 25 września 2018 r. Pełniący obowiązki Burmistrza Miasta i gminy Pelplin zaprosił radnych i mieszkańców na otwarcie zmodernizowanego Stadionu Powiatowego w Pelplinie, które odbyło się 1.10.2018 r. o godzinie 16.00. Podziękował również Radzie Powiatu Tczewskiego za wsparcie tego zadania.

Następnie Przewodnicząca Rady oficjalnie rozpoczęła obrady Sesji.

Na początku radni wysłuchali sprawozdania z bieżącej działalności Zarządu Powiatu Tczewskiego oraz Starosty Tczewskiego. Radni przyjęli również następujące informacje:

• Przewodniczącej Rady o złożonych interpelacjach oraz odpowiedziach na interpelacje zgłoszone na poprzedniej sesji i w okresie międzysesyjnym;
  • z przebiegu wykonania budżetu i przebiegu wykonania planu finansowego za I półrocze;
  • o kształtowaniu się wieloletniej prognozy finansowej, w tym przebiegu i realizacji przedsięwzięć;

Następnie zostały przedstawione Radzie założenia do projektu budżetu powiatu tczewskiego na 2019 rok.

Zebrani wysłuchali również informacji dotyczącej funkcjonowania spółki Szpitale Tczewskie S.A. Prezentację przedstawił Prezes Spółki – Maciej Bieliński.

Podczas sesji radni przyjęli następujące uchwały w sprawie:

• zmieniająca uchwałę w sprawie określenia zadań, na które przeznaczone będą środki pochodzące z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2018 r.
  • w sprawie zmian w budżecie Powiatu Tczewskiego na 2018 rok
  • zmieniająca uchwałę Nr XXXVI/274/2017 Rady Powiatu Tczewskiego z dnia 19 grudnia 2017 r. w sprawie przyjęcia wieloletniej prognozy finansowej Powiatu Tczewskiego na lata 2018-2033

Sławomir Gniazdowski (2018-10-02 12:20:55)
2018-10-02 12:20:55 Utworzenie