Przejdź do treści

Piątek, 22.11.2019

Imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka

Powiat Tczewski - strona główna

Jeden Dwa Trzy Cztery Pięć Sześć Siedem Osiem Dziewięć

Wyszukiwarka

Przejdź do BIP

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna > Start

Za nami kolejna edycja Biegu Nadwiślańskiego Szlakiem Doliny Dolnej Wisły

Za nami kolejna edycja Biegu Nadwiślańskiego Szlakiem Doliny Dolnej Wisły
27 października 2019 roku odbył się  Bieg Nadwiślański Szlakiem Doliny Dolnej Wisły – Maraton/Półmaraton. Biegi odbyły się na trasie Tczew – Wielkie Walichnowy - Tczew, na odcinku 42,195 km – maraton i na trasie Wielkie Walichnowy – Tczew, na odcinku 21,097 km - półmaraton. Organizatorem biegu było Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie. Bieg odbył pod patronatem honorowym Starosty Tczewskiego – Mirosława Augustyna. Do maratonu zapisało się 108 osób, wystartowały – 92 osby, a bieg ukończyło – 90 zawodników, natomiast do półmaratonu odpowiednio – 302,285,276.

27 października 2019 roku odbył się  Bieg Nadwiślański Szlakiem Doliny Dolnej Wisły – Maraton/Półmaraton. Biegi odbyły się na trasie Tczew – Wielkie Walichnowy - Tczew, na odcinku 42,195 km – maraton i na trasie Wielkie Walichnowy – Tczew, na odcinku 21,097 km - półmaraton. Organizatorem biegu było Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie. Bieg odbył pod patronatem honorowym Starosty Tczewskiego – Mirosława Augustyna.

Do maratonu zapisało się 108 osób, wystartowały – 92 osby, a bieg ukończyło – 90 zawodników, natomiast do półmaratonu odpowiednio – 302,285,276.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach zostali uhonorowani pucharami. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale, koszulki, izotoniki. Dla uczestników biegu odbył się konkurs wiedzy dotyczący historii Biegu Nadwiślańskiego z nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez licznych partnerów.

Dla wszystkich uczestników przygotowano bogate pakiety startowe ufundowane przez sponsora strategicznego KAMIENICĘ ZAMKOWĄ, RESTEKS DOM.

Po biegu czekała smaczna grochówka ufundowana przez Hotel nad Wisłą & Gościniec oraz pyszna drożdżówka z Piekarni Sambor.

Z głębi serca wyrażamy wdzięczność i podziękowanie Wszystkim, dzięki którym możliwa była organizacja tak dużego przedsięwzięcia jakim są biegi, w szczególności – maratonu na królewskim dystansie. Dziękujemy sponsorom, darczyńcom, wolontariuszom, fotoreporterom, rodzinom, kibicom oraz wszystkim służbom, które czuwały nad bezpieczeństwem uczestników biegu. DZIĘKUJEMY.  Wszystkim życzymy wielu sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym.

 

Szczególne podziękowania kierujemy:

  1. f-uszom Komendy Powiatowej Policji w Tczewie, Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Tczewskiego za zabezpieczenie trasy biegu i zapewnienie bezpieczeństwa w czasie i na trasie biegu,
  2. personelowi medycznemu za zapewnienie opieki medycznej,
  3. fotoreporterom za utrwalenie i uwiecznienie przebiegu imprezy na zdjęciach,
  4. członkom Stowarzyszenia Biegający Tczew oraz wszystkim miłośnikom sportu jakim jest bieganie za wsparcie organizacyjne,
  5. Iwonie Michalskiej wraz z uczniami II LO w Tczewie za obsługę depozytu,
  6. za obsługę punktów odżywczych i nawadniających:

- OHP i opiekunowi Wojciechowi Różanowskiemu,

- Małgorzacie i Adamowi Lidzińskim wraz z uczniami SP Nr 11 w Tczewie,

- Krzysztofowi Zielińskiemu wraz z uczniami ZSK w Tczewie,

- Krzysztofowi i Alinie Rychlewskim wraz z uczniami SP w Małych Walichnowach

  1. Magdalenie Olszewskiej za wszelką pomoc w organizacji zabezpieczenia biegu,
  2. pracownikom Zespołu Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie za udostępnienie obiektów szkolnych i pomoc w organizacji imprezy,
  3. kibicom i rodzinom za wsparcie oraz aplauz i podnoszenie wydolności psychicznej i fizycznej zawodników na trasie biegu i tuż po jego zakończeniu.

 

 

Wyniki najlepszych

MARATON

 

  1. Klasyfikacja generalna w kategorii kobiet

 

1.  Anna Koziarska  (Elbląg)                                     - 3:21:57

2.  Justyna Łuczak (Tczew)                                               - 3:35:27

3.  Dzintra Skarda (Aizkraukle)                                 - 3:37:52

 

  1. Klasyfikacja generalna w kategorii mężczyzn

 

1.  Kamil Górski (Gniew)                                - 2:57:52

2.  Jarosław Mudziejewski (Bydgoszcz)             - 3:01:07

3.  Jacek Guzowski (Elbląg)                            - 3:01:42

 

Klasyfikacja kobiet wg kategorii wiekowej

K 30-39

1.  Anna Kwiatkowska (Tczew)                        - 3:48:45

2.  Mariola Stanco (Rumia)                             - 3:57:15

3.  Katarzyna Lange (Gdańsk)                         - 4:36:54

 

K 40-49

1.  Dorota Czechowska (Subkowy)                  - 4:09:21

2.  Alicja Wysocka (Prabuty)                           - 4:36:54

3.  Lucyna Piotrowska                                   - 4:42:46

 

K 50+

1.  Kruszyńska Barbara (Tczew)                      - 4:11:57

2.  Hanna Sypniewska (Gdynia)                       - 4:35:04

3.  Aleksandra Rymkiewicz (Elbląg)                  - 4:39:28

 

Klasyfikacja mężczyzn wg kategorii wiekowej

M 0-29

1.  Przemysław Belka (Iława)                          - 3:03:08

2.  Adam Kwiatkowski (Wałdowo Szlacheckie)    - 3:43:30

3.  Michał Szerszeń (Kwidzyn)                         - 4:54:10

 

 

M 30-39

1.  Andrzej Potoczek (Lichnowy)                    - 3:03:55

2.  Bartosz Chamerski (Dzierzgoń)                  - 3:20:49

3.  Kamil Smyk (Rumia)                                - 3:28:42

 

 

M 40-49

1.  Valdis Nilovs (Ogre)                                  - 3:17:03

2.  Piotr Brzozowski (Rokitki)                          - 3:18:08

3.  Mariusz Pypeć (Prabuty)                            - 3:28:42

 

 

M  50-59

1.  Barcikowski Krzysztof (Malbork)                 - 3:08:55

2.  Andrzej Stefański (Elbląg)                          - 3:22:51

3.  Tadeusz Głupczyk (Warszawa)                   - 3:32:26

 

 

M 60-69

1.  Kazimierz Kowalski (Starogard Gdański)       - 3:23:25

2.  Waśniewski Edward (Pelplin)                      - 3:54:27

3.  Jan Pobłocki (Gdańsk)                               - 4:03:14

 

PÓŁMARATON

 

  1. Klasyfikacja generalna w kategorii kobiet

 

1.  Aleksandra Baranowska-Trzasko (Gdynia     - 1:29:00

2.  Iwona Szabłowska (Juszkowo)                    - 1:30:55

3.  Alena Shumik (Brest))                              - 1:31:41

 

  1. Klasyfikacja generalna w kategorii mężczyzn

 

1.  Patryk Sowiński (Tczew)                           - 1:12:25

2.  Mykhaylo Iveruk (Rivne)                           - 1:12:33

3.  Grzegorz Kujawski (Puck)                         - 1:14:44

 

Klasyfikacja kobiet wg kategorii wiekowej

 

K 0-29

1.  Natalia Ruchlewicz(Sztum)                          1:38:19

2.  Ewa Pasierbska (Gdańk)                            1:46:01

3.  Klaudia Guz (Subkowy)                              1:58:42

 

K 30-39

1.  Weronika Dobrzyńska (Olsztyn)                  1:41:39

2.  Ivita Sale (Aizkraukle)                               1:44:29

3.  Adriana Skweres (Pelplin)                          1:49:13

 

K 40-49

1.  Anna Piekut (Tczew)                                 1:39:58

2.  Anna Piekarska (Tczew)                                      1:46:44

3.  Aleksandra Kaczmarek-Byzdra (Chwaszczyno) 1:46:50

 

K 50+

1.  Halina Dubiela (Tczew)                              1:42:55

2.  Marzena Grzesiak (Rotmanka)                    2:02:06

3.  Urszula Ruchlewicz (Sztum)                       2:13:22

 

 

Klasyfikacja mężczyzn wg kategorii wiekowej

 

M 0-29

1.  Sebastian Szymański (Szprudowo)              - 1:15:30

2.  Wojciech Pijanowski (Tczew)                      - 1:23:47

3.  Mateusz Dudziak (Tczew)                          - 1:25:05

 

 

M 30-39

1.  Damian Ruta (Warszawa)                          - 1:17:29

2.  Łukasz Stachowiak (Straszyn)                    - 1:20:32

3.  Arkadiusz Wicenbach (Pruszcz Gdański)       - 1:20:47

 

 

M 40-49

1.  Marek Jakubowski (Pszczółki)                     - 1:20:01

2.  Główczewski Grzegorz (Tczew)                            - 1:24:14

3.  Artis Zvejnieks (Aizkraukle)                      - 1:24:19

 

 

M  50-59

1.  Gunars Kegis (Riga)                                 - 1:20:47

2.  Wojciech Oliński (Malbork)                         - 1:23:39

3.  Mariusz Kościelski (Gdynia)                        - 1:29:28

 

 

M 60-69

1.  Jarosław Połomski (Gniew)                         - 1:41:27

2.  Andrzej Ścisłowski (Tczew)                        - 1:46:08

3.  Leon Treć (Sztum)                                  - 1:48:24

 

M 70+

1.  Liban Zygfryd (Tczew)                              - 1:48:34

2.  Czesław Nowakowski (Warszawa)               - 2:16:42

 

Patronat Honorowy:

Starosta Tczewski Mirosław Augustyn

 

Partnerzy:

  1. Starostwa Powiatowe w Tczewie
  2. Stowarzyszenie ‘Biegający Tczew’
  3. Zespół Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie
  4. Komenda Powiatowa Policji w Tczewie
  5. Ochotnicza Straż Pożarna
  6. Ochotniczy Hufiec Pracy młodzież wraz z opiekunem Wojciechem Różanowskim
  7. Zespół Szkół Katolickich w Tczewie – Krzysztof Zieliński
  8. Szkła Podstawowa w Małych Walichnowach – Krzysztof Rychlewski, Alina Rychlewska
  9. SP 11 Małgorzata Lidzińska
  10. II LO w Tczewie – Iwona Michalska

 

Patronat Medialny:

 

  1. Telewizja Tczew –TeTka
  2. Kurier Tczewski
  3. Dziennik Bałtycki
  4. Radio Tczew
  5. Serwis TCZ.PL

 

Fotoreporterzy:

 

  1. Michał Domnik - Domelonzo

 

Sponsor Strategiczny:

 

  1. RESTEKS Dom – Michał Grześkowiak
  2. Kamienica Zamkowa

 

Sponsorzy:

  1. Gemalto / Thales
  2. Procam
  3. Tapflo
  4. Stolman meble na wymiar – Artur Manuszewski
  5. Hotel Almond Lucyna Waruszewska
  6. Wojar Arkadiusz i Wojciech Zielińscy
  7. Klinika Rehabilitacji dr Iwona Zielińska
  8. Przedszkole Twoja Niania
  9. Meblex
  10. TTBS Tczew
  11. Zakład Utylizacji Odpadów Stałych w Tczewie
  12. Hotel Nad Wisłą & Gościniec
  13. EbroGym Tczew
  14. Martyna, Wojciech Czapiewscy
  15. Przedsiębiorstwo Usług Miejskich – Grudziądz
  16. Zegarmistrz Daniel Kucner ‘Tempo’
  17. Piekarnia SAMBOR
  18. Monika Nieruchomości
  19. Emanuel Berg

 

Wyniki Biegu Nadwiślańskiego Szlakiem Doliny Dolnej Wisły 2019:

Maraton – https://elektronicznezapisy.pl/event/3364/results.html

 

Półmaraton - https://elektronicznezapisy.pl/event/3365/results.html

 

Powiatowe Centrum Sportu

w Tczewie

 

wydruk, pdf

Pokaż rejestr

Rejestr zmian:

Wprowadzający:
Marcin Stolarski (2019-10-30 13:13:50)
Odpowiedzialny za treść:
Marcin Stolarski
2019-10-30 13:13:50 Utworzenie
Marcin Stolarski
Moderator: ()
Wprowadzający:
Marcin Stolarski (2019-10-30 13:13:50)
Ankieta jest nieaktywna
Wróć do strony głównej

przeczytaj treść ponownie

banner

Kalendarz wydarzeń

Starostwo Powiatowe w Tczewie

ul. Piaskowa 2
83-110 Tczew

tel. 58 7734 800
fax.58 7734 803
mail: starostwo@powiat.tczew.pl

Polityka prywatności i wykorzystywania plików cookies

banner banner banner banner banner

Portal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.