Zakończył się V Tczewski Cross Rowerowy

Zakończył się V Tczewski Cross Rowerowy pod patronatem Starosty Tczewskiego Mirosława Augustyna oraz Prezydenta Miasta Tczewa Mirosława Pobłockiego.

Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji z Powiatowym Centrum Sportu w Tczewie 7 lipca br. zorganizowali V edycję Tczewskiego Crossu Rowerowego po malowniczych terenach powiatu. Na starcie zameldowało się 164 uczestników, natomiast ukończyło 163, jedna z zawodniczka doznała urazu. Na mecie wielu uczestników prezentowało stroje udekorowane przyrodą to efekt malowniczej trasy wiodącej ścieżkami leśnymi. Uśmiech i satysfakcja z ukończenia był wspólnym mianownikiem. Wśród wszystkich uczestników rozlosowano 20 nagród rzeczowych ufundowanych przez GEPEC oraz nagrodę główną rower górski ufundowany przez Salonu Rowerowy Bogdan Bondariew uczestnicy byli zaskoczeni, iż mimo odległej pozycji los uśmiechnął się i nagroda trafiła do nich. Wszyscy uczestnicy otrzymali koszulki oraz pamiątkowy medal, izotonik po wysiłku czekała karkówka i kiełbaska z grilla.

zdjecia

Najlepsi w Tczewskim Crossie Rowerowym okazali się:

Kategoria generalna kobiet:

I miejsce – Anna Pawella (Starogard Gdański) 1:00:20

II miejsce – Małgorzata Nowacka (Bydgoszcz) 1:00:51

III miejsce – Beata Stankiewicz (Pasłęk) 1:01:48

Kategoria generalna mężczyzn:

I miejsce – Sławomir Pituch (Bytów) 51:39

II miejsce – Jarosław Kowalczyk (Tczew) 52:10

III miejsce – Łukasz Kwaśniewski (Osiek) 53:49

Klasyfikacja mężczyzn M 70 +:

I miejsce: Edmund Grabowski (Pszczółki) 1:06:18

Klasyfikacja mężczyzn M 60-69:

I miejsce: Marian Sabisz (Bytów) 56:05

II miejsce: Jerzy Kulas (Pruszcz Gdański) 1:06:10

III miejsce: Marek Majewski (Prabuty) 1:07:48

Klasyfikacja kobiet K 50-59:

I miejsce: Iwona Bąkowska (Rokocin) 1:30:52

Klasyfikacja mężczyzn M 50-59:

I miejsce: Wojciech Janiszewski (Smętowo Graniczne) 55:50

II miejsce: Janusz Byczyński (Starogard Gdański) 1:00:19

III miejsce: Maciej Superson (Gdynia) 1:02:29

Klasyfikacja kobiet K 40-49:

I miejsce: Joanna Buczyńska (Gdańsk) 1:22:41

II miejsce: Agnieszka Walter (Tczew) 2:17:40

Klasyfikacja mężczyzn M 40-49:

I miejsce: Przemysław Zieliński (Tczew) 54:27

II miejsce: Arkadiusz Buczyński (Gdańsk) 55:48

III miejsce: Radosław Hermaszewski (Gdańsk) 55:52

Klasyfikacja kobiet K 30-39:

I miejsce: Karolina Papiernik (Tczew) 1:06:55

II miejsce: Ewelina Jodelis (Reda) 1:15:23

III miejsce: Olimpia Reczek (Tczew) 1:26:17

Klasyfikacja mężczyzn M 30-39:

I miejsce: Piotr Labon (Koteże) 55:16

II miejsce: Jakub Wolanin (Malbork) 55:47

III miejsce: Grzegorz Marzec (Pruszcz Gdański) 55:48

Klasyfikacja kobiet K do 29:

I miejsce: Natalia Duszyńska (Tczew) 1:26:16

II miejsce: Kinga Walter (Reda) 2:17:16

Klasyfikacja mężczyzn M do 29:

I miejsce: Grzegorz Podgórski (Kwidzyn) 53:49

II miejsce: Marcin Marchlewski (Lubawa) 53:52

III miejsce: Michał Rozkocha (Starogard Gdański) 53:55

Wszyscy, którzy uplasowali się na pudle w swoich kategoriach wiekowych otrzymali pamiątkowe statuetki oraz bony na zakupy w Salonie Rowerowym Bogdan Bondariew, które wręczał Andrzej Błaszkowski dyrektor TCSiR, dyrektor Powiatowego Centrum Sportu w Tczewie Tomasz Tobiański oraz Prezes Kolarskiej Grupy Gryf Tczew Jarosław Kowalczyk.

Impreza nie odbyłaby się gdyby nie wolontariusze z OHP w Tczewie wraz z opiekunami Katarzyną Kiełpińską oraz Wojciechem Różanowskim, pracownicy TCSiR/PCS i ich rodziny, którym w tym miejscu serdecznie dziękujemy, składamy również szczególne podziękowania Policji za zabezpieczenie trasy crossu.

Patronem medialnym została Telewizja TeTka, Kociewski Kurier Tczewski oraz serwis internetowy tcz.pl - dziękujemy!

Wyniki: https://elektronicznezapisy.pl/event/3900/results.html

Zdjęcia: FB-Tczewski Cross Rowerowy.

Do zobaczenia za rok!

Ze sportowym pozdrowieniem