Piątek, 22.11.2019

Imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka

Zakończył się XII Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Województwa Pomorskiego

11 kwietnia 2015 r. w sali Powiatowego Centrum Sportu w Tczewie, ul. Królowej Marysieńki 10, odbył się XII Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Województwa Pomorskiego. Organizatorem Turnieju byli Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku, Wojewódzki Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Gdańsku przy współpracy Powiatu Tczewskiego oraz Województwa Pomorskiego.

Turniej rozpoczął się o godz. 10:00 uroczystym otwarciem przez Starostę Tczewskiego, Tadeusza Dzwonkowskiego. Następnie na scenie zaprezentował się Zespół Regionalny „Piaseckie Kociewiaki” z Piaseczna.

Po części oficjalnej nastąpiły prezentacje konkurencji, podczas których Przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich mogły współzawodniczyć w pięciu kategoriach:

• Kulinarnej - Sałatka z rodzimych warzyw i owoców.
  • Edukacyjnej - Widokówka (pocztówka) mojej miejscowości.
  • Wokalnej - Piosenka kabaretowa z inscenizacją pt. „Dżender”.
  • Moda - W biało-czerwonym jest mi do twarzy.
  • oraz Tanecznej - Taniec współczesny.

W trakcie oczekiwania na uroczysty Finał XII Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Województwa Pomorskiego, czas umilił występ artystyczny w wykonaniu Zespołu „Syryniczki” z Syryni w Powiecie Wodzisławskim, partnera samorządu Powiatu Tczewskiego oraz występ Zespołu „Cristo”.

W kategorii kulinarnej nagrodę otrzymało KGW z Kamienicy Szlacheckiej, w edukacyjnej KGW z Gołębiewka, wokalnej - gospodynie z Bobowa, w pokazie mody Koło z Władysławowa, natomiast w tanecznej – z Czernina.

Grand Prix XII Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich Województwa Pomorskiego zdobyło KGW Nowa Karczma.

Turniejowi towarzyszyły również liczne atrakcje, takie jak: stoiska regionalne z lokalnymi produktami, stoiska promocyjne oraz warsztaty plastyczne prowadzone przez Fabrykę Sztuk oraz wiele innych.

XII Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Województwa Pomorskiego fot. J. Machnicka, M. Olszewska

Marcin Stolarski (2015-04-14 14:48:10)
Marcin Stolarski (2015-04-14 15:24:52)
2015-04-14 14:48:10 Utworzenie