Czwartek, 19.10.2017

Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Zakończyły się eliminacje powiatowe 24 edycji Konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2017”

6 lipca 2017 r. Powiatowa Komisja konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2017”, powołana przez starostę, wyłoniła zwycięzców w kategorii „Wieś” i „Zagroda”. Organizatorem Konkursu jest Województwo Pomorskie. Partnerami merytorycznymi i organizacyjnymi są urzędy gmin i starostwa powiatowe w województwie pomorskim.

Komisja oceniając kategorię „Wieś” brała pod uwagę ogólny wygląd wsi, dbałość o stan środowiska przyrodniczego, ochronę i kultywowanie dziedzictwa kulturowego wsi i charakteru wiejskiego. Ostatnim kryterium ocenianym przez Komisję w tej kategorii były formy aktywizacji i zaangażowanie mieszkańców wsi w życiu społecznym, kulturalnym, w inicjatywach lokalnych, ponadlokalnych itp.

Komisja będąc na wizji lokalnej innymi kryteriami kierowała się oceniając kategorię „Zagroda”. Zgodnie z regulaminem konkursu w kategorii „Zagroda”, komisja uważnie przyglądała się stanowi technicznemu budynków, oceniała estetykę posesji, ład i porządek siedliska, utrzymanie terenów zieleni, z zastosowaniem rodzimych gatunków roślin, zwracała też uwagę na zastosowane na terenie posesji rozwiązań w zakresie gospodarki odpadowej, wodno-ściekowej, oszczędnego gospodarowania energią. Niewątpliwie ważnym elementem było sprawdzenie czy siedlisko wraz z zabudową, roślinnością nadal pielęgnuje tradycje rolnicze i harmonijnie wpisuje się w otaczający krajobraz.

Doceniając wkład pracy, zaangażowanie oraz pomysłowość uczestników konkursu, laureatami powiatowego konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2017”  w powiecie tczewskim zostali:

• w kategorii „Wieś”: Nowa Cerkiew, Gmina Morzeszczyn,
  • w kategorii „Zagroda”: posiadłość Państwa Elżbiety i Tadeusza Małodzińskich z Radostowa, Gmina Subkowy.

Wyłonieni laureaci zostaną zgłoszeni do finału wojewódzkiego.

Sławomir Gniazdowski (2017-07-13 14:01:49)
Sławomir Gniazdowski (2017-07-13 14:05:52)
2017-07-13 14:01:49 Utworzenie
2017-07-13 14:05:52 Modyfikacja