środa, 13.12.2017

Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

Zapraszamy do wspólnego biegania

W tym tygodniu mija 13 lat od kiedy zorganizowano  pierwszy historyczny bieg parkrun. Cykliczne biegi odbywają się także w Tczewie, a może w nich wziąć udział każdy chętny.

2 października 2004 r. trzynastu uczestników po raz pierwszy pokonało trasę Bushy  parkrun w Wielkiej Brytanii. Od tego czasu parkrun urósł do niesamowitych rozmiarów. Obecnie spotykamy się w ponad 1000 różnych lokalizacjach w kilkunastu krajach na całym świecie i biega z nami już 4 miliony osób w każdym wieku. Najważniejsze zasady są cały czas te same. Nasze spotkania są zawsze za darmo, dostępne dla absolutnie wszystkich chętnych, opierają się na wolontariacie, a trasę 5 km każdy może pokonać, jak chce - biegiem, truchtem, marszem, spacerując, z wózkiem, z dziećmi, z psem. Warto aktywnie rozpocząć weekend, naładować pozytywnie akumulatory i spełnić się poprzez pokonanie trasy lub jako wolontariusz.

W Polsce zaczynamy bieganie już w 49 lokalizacjach o godzinie 9 rano. Wystarczy się zarejestrować i wydrukować swój kod uczestnika. W Tczewie biegamy od 16 kwietnia 2016 roku. W najbliższą sobotę 7 października zapraszamy na 74. bieg na trasie od Mostu Tczewskiego do Strugi Subkowskiej i z powrotem. Średnia frekwencja na bieg to 69 osób, przebiegnięty dystans 25 120 km.

Biegi parkrun to nie wyścigi, każdy pokonuje dystans 5 km w dowolnym tempie, biegnąc, truchtając, maszerując z kijkami lub bez. Po biegu zawodnik otrzymuje maila z uzyskanym wynikiem. Można dołączyć do rodziny parkrun jako wolontariusz i dać coś od siebie dla innych.

Już w najbliższą sobotę po biegu dla każdego uczestnika, wolontariusza będzie czekało przepyszne, przepełnione witaminami jabłuszko.

Wystarczy się zarejestrować, wydrukować kod uczestnika i przyjść o godz. 9:00 na Bulwar Nadwiślański w Tczewie przy ulicy Jana z Kolna. Wszystkie niezbędne szczegóły znaleźć można www.parkrun.pl/tczew .

Do zobaczenia!

Sławomir Gniazdowski (2017-10-04 13:31:13)
2017-10-04 13:31:13 Utworzenie
Sławomir Gniazdowski (2017-10-04 13:31:13)