Poniedziałek, 27.1.2020

Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława

Zapraszamy na Kociewski Bal Niepodległości

Te głośne przedwojenne bale, których ślady odnajdujemy na stronach dawnych pamiętników i starych czasopismach powracają na Kociewie. Charytatywny Bal Niepodległości to okazja do świętowania  100-lecia powrotu Kociewia w granice  odrodzonej Rzeczypospolitej. Organizatorzy chcą podkreślić radość święta niepodległości oraz uczcić pamięć bohaterów, którzy oddali swoje życie w walce za Polskę.

plakat

Bal w murach Zamku w Gniewie nawiązuje do pięknej, polskiej tradycji organizowania przyjęć z okazji ważnych świąt państwowych czy jubileuszy. Wieczór uświetni wystrzał z armaty w asyście husarzy konnych oraz przemowa Kasztelana Zamku. Następnie kolacja z bogatym menu przy dźwiękach muzyki klasycznej. Tańce rozpoczniemy polonezem, a do zabawy zagra Zespół Rarytas Live Band.

Niech rocznica odzyskania niepodległości przez miasta i wioski na Kociewiu będzie okazją do autentycznej radości i wspólnej zabawy!

Podczas Balu zaplanowana jest aukcja dzieł artystycznych, pamiątek i innych przedmiotów przekazanych przez samorządy z Kociewia.

Dochód z aukcji przeznaczony zostanie na pomoc Polakom mieszkającym na Wschodzie. Lata zaborów, walki o niepodległą Polskę, skazały wielu naszych Rodaków na zsyłkę w głąb Rosji Sowieckiej. Zebrane podczas Balu środki mają pomóc potomkom Polaków, którzy walczyli o naszą wolność, a którzy dzisiaj zmagają się z trudnościami codziennego życia.

Na takim balu jeszcze się nie bawiliśmy!

Zapraszamy serdecznie – zapisy i bilety do nabycia w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie.

Informacje dodatkowe:

• Dla gości Balu istnieje możliwość noclegu na Zamku w Gniewie w promocyjnej cenie
  • Parking niestrzeżony - gratis

Marcin Stolarski (2019-12-16 13:31:57)
Marcin Stolarski
2019-12-16 13:31:57 Utworzenie
Marcin Stolarski
Marcin Stolarski (2019-12-16 13:31:57)