Czwartek, 24.5.2018

Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

Zapraszamy na X Jubileuszowe Dni Godności do Pelplina

16, 17, 23 i 25 maja Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Pelplinie zorganizuje X Jubileuszowe Dni Godności Osób Niepełnosprawnych.

Pierwszego dnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pelplinie odbędzie się Konferencja,  podczas której goście wysłuchają wykładu Pana Jacka Kielina nt. motywowania uczniów z niepełnosprawnościami do osiągania sukcesu; zobaczą występ szkolnego zespołu teatralnego oraz prezentację multimedialną „Jestem Mistrzem”. Nie zabraknie również konsultacji ze specjalistami.

17 maja organizatorzy zaproszą uczniów do udziału w integracyjnym konkursie Plastyczno – Recytatorskim „Poezja na Wesoło”. Organizację konkursu wspiera Parafia Katedralna w Pelplinie.

Kolejnego dnia obchodów Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Pelplinie wraz z Pelplińskim Centrum Sportu zorganizuje  Integracyjny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora SOSW w Pelplinie, Oprócz rywalizującej młodzieży 23 maja na boisku przy Szkole Podstawowej nr 2 w Pelplinie w specjalnym meczu wystąpią Samorządowcy kontra uczestnicy Turnieju.

Organizację największego wydarzenia Ośrodek z Pelplina zostawił na koniec. 25 maja ulicami Pelplina przy dźwiękach przedstawicieli Pelplińskiej Orkiestry Dętej przejdzie Barwny Korowód.  Następnie w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie uczniowie z SOSW w Pelplinie oraz zaproszeni Goście obejrzą ciekawy występ znanego iluzjonisty Macieja Pola. Odbędzie się także koncert zespołu muzycznego „Dwa + Dwa”. Działania odbędą się w ramach zadania pn. „Muzycznie i magicznie z Wesołą Stonogą”. Zorganizuje je we współpracy z SOSW w Pelplinie Stowarzyszenie „Wesoła Stonoga”. Organizacja, otrzymała na realizację dofinansowanie z Gminy Pelplin w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku. Swój udział w sfinansowaniu tego dnia obchodów ma również Powiat Tczewski, Bank Spółdzielczy w Skórczu oraz Firma Pelkom.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na plakacie oraz stronie internetowej: www.soswpelplin.szkolnastrona.pl

SOSW w Pelplinie

X Dni Godności Osób Niepełnosprawnych – Pelplin 2018

Patronat Honorowy:
Tadeusz Dzwonkowski – Starosta Tczewski
Patryk Demski - Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin
Ks. Prałat Tadeusz Brzeziński - Proboszcz Parafii Katedralnej w Pelplinie

Patronat Medialny:
Radio „Głos", TV-Pelplin, „Informator Pelpliński"

Partnerzy:
Miejska Biblioteka Publiczna w Pelplinie
Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie
Stowarzyszenie "Wesoła Stonoga"
Pelplińskie Centrum Sportu
Fundacja „Jedynka Dzieciom”
Zespół Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie
Szkoła Podstawowa nr 2 w Pelplinie
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie

Sponsorzy:
Powiat Tczewski
Miasto i Gmina Pelplin
Bank Spółdzielczy w Skórczu - Oddział w Pelplinie
Wydawnictwo Bernardinum Sp. z o. o.
Pelkom Sp. z o. o.
Piekarnia - Ciastkarnia „Meler”

Małgorzata Puchalska

Sławomir Gniazdowski (2018-05-09 10:43:39)