Piątek, 17.8.2018

Imieniny: Anity, Elizy, Mirona

Zaproszenie do składania ofert- ferie letnie 2018 r.

Zaproszenie do składania ofert na staże zawodowe dla uczniów w ferie letnie 2018 r.

ZAPROSZENIA DO SKŁADANIA OFERT

PRACODAWCO/ PRZEDSIĘBIORCO

PRZYJMIJ UCZNIA TECHNIKUM  ZESPOŁU SZKÓŁ TECHNICZYNCH
I/LUB ZESPOŁU SZKÓŁ BUDOWLANYCH I ODZIEŻOWYCH W TCZEWIE

NA STAŻ ZAWODOWY

ZŁÓŻ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY W STAROSTWIE POWIATOWYM W TCZEWIE

Do głównych korzyści Pracodawcy przyjmujących uczniów na staż należą:

• pozyskanie Stażysty zgodnego z wymaganiami Pracodawcy,
  • kształcenie potencjalnych nowych pracowników w sposób zgodny z zapotrzebowaniem firmy,
  • poniesienie mniejszych kosztów związanych z rekrutacją i szkoleniem nowych pracowników,
  • refundacja dodatku do wynagrodzenia w związku z pełnieniem funkcji opiekuna stażysty,
  • podjęcie współpracy ze szkołami w zakresie opracowywania i wdrażania zmian w kształceniu zawodowym,
  • budowanie   dobrego   wizerunku   firmy   jako   organizacji  współpracującej z sektorem edukacji,
  • odciążenie  innych  pracowników  w  okresie letnim dzięki  zaangażowaniu  Stażysty.

ZAPOTRZEBOWANIE ZWIĄZANE Z REALIZACJĄ STAŻY ZAWODOWYCH W ROKU 2018

Branża

Zawody

Liczba uczniów mogących wziąć udział w realizacji staży zawodowych w ferie letnie 2018 r.

Miesiąc rozpoczęcia stażu-

Miesiąc rozpoczęcia stażu-
Sierpień 2018

Zespół Szkół Technicznych
w Tczewie

ICT i elektronika

Technik Informatyk

Technik  Cyfrowych procesów graficznych (technik grafiki i poligrafii cyfrowej)

Technik mechanik- użytkowanie obrabiarek skrawających

Technik Mechatronik

28 uczniów

7 uczniów

12 uczniów

17 uczniów

4 uczniów

5 uczniów

Zespół Szkół Budowlanych
 i Odzieżowych w Tczewie

Budownictwo

• Technik budownictwa

• Technik urządzeń sanitarnych (technik inżynierii sanitarnych)

2 uczniów

3 uczniów

Transport, logistyka i motoryzacja

• Technik logistyk

• Technik spedytor

14 uczniów

16 uczniów

10 uczniów

3 uczniów

Wraz z  Formularzem zgłoszeniowym Pracodawcy należy złożyć:

1. Aktualną kopię dokumentu poświadczającego formę prawną prowadzenia działalności.
  2. Upoważnienie do działania w imieniu Pracodawcy, jeżeli to wynika ze sposobu reprezentacji podmiotu oraz w przypadku wyboru innego sposobu reprezentacji podmiotu niż wynikający z Krajowego Rejestru Sądowego lub innego rejestru.

UWAGA:

• Należy czytelnie wypełnić wszystkie punkty Formularza zgłoszeniowego załączonego do Zaproszenia.
  • Wszystkie kserokopie dokumentów załączonych do wniosku należy potwierdzić „za zgodność z oryginałem” (upoważniona osoba dokonująca potwierdzenia oprócz daty winna złożyć podpis i pieczątkę imienną oraz firmową, o ile posiada).

Pracodawcy chcący przyjąć uczniów na staże zawodowe proszeni są o złożenie oferty sporządzonej wg Formularza zgłoszeniowego Pracodawcy, którego wzór stanowi Załącznik do niniejszego Zaproszenia. Ofertę należy złożyć w zamkniętej, nieprzezroczystej kopercie, zabezpieczonej w sposób trwały w Biurze Obsługi Klienta (pokój nr 04) w nieprzekraczalnym terminie do dnia 12 czerwca 2018 r. do godz. 15.30 (z dopiskiem: Staże zawodowe w projekcie zawodowym).

Szczegółowe informacje  na temat realizacji staży zawodowych znajdują się w Regulaminie staży zawodowych w projekcie „Postaw na dobry zawód- podniesienie jakości edukacji zawodowej w powiecie tczewskim” współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 przyjętym uchwałą Nr 166/557/2018 Zarządu Powiatu Tczewskiego z dnia 11 stycznia 2018 r. stanowiącym integralną część niniejszego Zaproszenia.

Organizator staży (Powiat Tczewski) zastrzega sobie prawo negocjacji w zakresie:

1)      ostatecznej kwoty dodatku do wynagrodzenia Opiekuna stażysty w przypadku wystąpienia możliwości finansowych;

2)      ustalenia ostatecznej liczby przyjętych uczniów na staż zawodowy.

W razie pytań prosimy o kontakt z Wydziałem Zdrowia, Spraw Społecznych i PFRON, tel. 58 77 34 941, e-mail: akoszyk@powiat.tczew.pl

Zgłoszenia można składać do dnia 12 czerwca 2018 roku
do godziny 15.30

Alicja Koszyk (2018-05-29 15:25:02)