Czwartek, 19.9.2019

Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda

Zawodnicy reprezentujący Zespół Placówek Specjalnych w Tczewie stanęli na podium 5 Mistrzostw Europy Osób Niepełnosprawnych w Warcabach 100-polowych

29 maja urząd odwiedzili uczniowie naszych szkół specjalnych, a precyzyjniej... Wicemistrzowie Europy Osób Niepełnosprawnych w Warcabach. Uczniowie otrzymali z rąk Starosty Tczewskiego - Mirosława Augustyna gratulacje oraz torby z gadżetami.

W dniach 7-15 maja w miejscowości Firlej (koło Lublina) odbyły się Mistrzostwa Europy Osób Niepełnosprawnych w Warcabach 100-polowych. Wzięło w nich udział 72 reprezentantów z 7 państw: Rosji, Ukrainy, Białorusi, Mołdawii, Azerbejdżanu, Litwy i Polski. Nasz Powiat reprezentowały siostry Iwona i Patrycja Urbaniak oraz absolwent Maciej Pelpliński - ubiegłoroczny Mistrz Europy w warcabach klasycznych.

Zawodnicy reprezentujący Zespół Placówek Specjalnych w Tczewie po zaciętych pojedynkach warcabowych stanęli na podium Mistrzostw Europy. W kategorii Spesholimpik Kobiet II miejsce i tym samym tytuł wicemistrzyni Europy wywalczyła Iwona Urbaniak, a Patrycja Urbaniak zajmując miejsce III stanęła na najniższym stopniu podium. Tytuł wicemistrza Europy wywalczył również Maciej Pelpliński, stając na II stopniu podium w kategorii Spesholimpik Mężczyzn.

Ponadto, w klasyfikacji drużynowej reprezentanci w składzie: Maciej Pelpliński, Iwona Urbaniak, oraz ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pelplinie Bartosz Szlachcikowski zdobyli Wicemistrzostwo Europy.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Sławomir Gniazdowski (2019-05-30 15:08:40)
Marcin Stolarski (2019-05-31 12:59:22)
2019-05-30 15:08:40 Utworzenie
2019-05-31 12:59:22 Modyfikacja