Wtorek, 25.9.2018

Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa

Zawodnicy z Klubu Olimpiad Specjalnych w ramach projektu „Pod żaglami z Olimpiadami” przebywali nad Jeziorem Wdzydzkim

W dniach 12 - 14 czerwca 2018 roku zawodnicy z Klubu Olimpiad Specjalnych działającego w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Pelplinie doskonalili umiejętności żeglarstwa i kajakarstwa podczas pobytu nad Jeziorem Wdzydzkim.

10 uczestników projektu na trzy dni zamieszkało w Ośrodku PTTK Stanica Wodna we Wdzydzach Kiszewskich. Mieli okazję do zintegrowania się, zwiedzali okolicę, śpiewali szanty przy ognisku.

Program przygotowany przez wolontariuszy był bardzo napięty. Zajęcia odbywały się nie tylko na wodzie, ale i na lądzie. Dzieci uczyły się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zasad bezpiecznego zachowania nad wodą.

Wyjazd był możliwy dzięki dofinansowaniu projektu pn. "Pod żaglami z Olimpiadami" z Gminy Pelplin w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku. Zadanie zostało przygotowane przez Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych Polska – Pomorskie.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku ponownie uda nam się zorganizować kolejny wyjazd.

Autor tekstu i zdjęcia: Małgorzata Puchalska

Sławomir Gniazdowski (2018-07-02 10:15:12)
2018-07-02 10:15:12 Utworzenie
Sławomir Gniazdowski (2018-07-02 10:15:12)