Piątek, 22.11.2019

Imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka

Zdobądź środki na likwidację barier w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych

Do 30 listopada 2019 roku Projektodawcy mogą składać w Oddziale Pomorskim PFRON wnioski o dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w obszarze A.

Pomoc udzielana jest na przystosowanie części wspólnych wielorodzinnych budynków mieszkalnych zarządzanych przez gminy, towarzystwa budownictwa społecznego, wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie mieszkaniowe. Inwestycja ma zapewnić dostępność do co najmniej dwóch lokali, w których mieszkają osoby z niepełnosprawnością narządu ruchu.

Wysokość środków przeznaczonych na realizację każdego projektu z obszaru powiatu tczewskiego w ramach obszaru A programu nie może przekroczyć 35% kosztów realizacji projektu kwalifikujących się do objęcia pomocą w ramach programu, zgodnie z warunkami brzegowymi obowiązującymi w 2019 roku, nie więcej jednak niż 165.000,00 zł na jeden projekt dotyczący zapewnienia dostępności w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych.

Adresatami programu mogą być zarządcy w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych.

Procedury realizacji oraz załączniki w tym wniosek o dofinansowanie ze środków PFRON w ramach obszaru A znajdują się na stronie Funduszu (http://www.pfron.org.pl/) w zakładce: O Funduszu àProgramy i zadania PFRON àProgramy realizowane obecnie à Program wyrównywania różnic między regionami III w 2019 r. à Obszar A Programu.

Dodatkowe informacje można uzyskać w Oddziale Pomorskim PFRON w Gdańsku przy ul. Grunwaldzkiej 184, pod numerami: (58) 3500533, (58) 3500539.

Marcin Stolarski (2019-11-08 13:30:36)
Marcin Stolarski
2019-11-08 13:30:36 Utworzenie
Marcin Stolarski