Czwartek, 28.1.2021

Imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława

Zgłoszenia kandydatów do Nagród Wolontariatu Powiatu Tczewskiego za 2020 rok

Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Tczewskiego ogłasza nabór nominacji osób, grup, inicjatyw, instytucji i firm, które mogą poszczycić się wyjątkową i wybitną aktywnością społeczną w 2020 r. Nagrody w 5 kategoriach zostaną wręczone podczas XII Powiatowej Gali Wolontariatu, której gospodarzem w lutym 2021 roku będzie Miasto Tczew.

Gala Wolontariatu jest bardzo ważnym wydarzeniem, gdyż pokazuje jak ważną rolę pełni wolontariat, szczególnie w życiu młodych ludzi. Ponadto pozwala docenić najaktywniejszych, nie tylko wolontariuszy, ale także organizacje, instytucje oraz przedsiębiorstwa wspomagające organizację inicjatyw społecznych i działające na rzecz dobra wspólnego.

W tym roku przyznane zostaną nagrody w następujących kategoriach:
1. Grupa Wolontariuszy i Wolontariusz Roku
2. Inicjatywa społeczna Roku
3. Organizacja/Instytucja przyjazna wolontariuszom
4. Animator Roku
5. Firma przyjazna społeczności lokalnej

Konkurs skierowany jest do wolontariuszy, osób korzystających z ich pomocy, przedsiębiorstw, które realizują program wolontariatu pracowniczego, grup nieformalnych, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych współpracujących z wolontariuszami
i wspierających ruch wolontarystyczny w powiecie tczewskim.

Termin nadsyłania zgłoszeń kandydatów upływa dnia 31 stycznia 2021 r.

Kandydatów do konkursu należy zgłaszać poprzez formularz dostępny pod adresem: https://forms.gle/Y3G99hLDfsMomna29

Dla każdej kandydatury należy wypełnić osobny formularz oraz załączyć minimum 2 zdjęcia z akcji.

Nominowani do konkursu kandydaci swoją aktywność mogą wykonywać w dowolnym obszarze życia społecznego.

Zgłoszeń do konkursu mogą dokonywać grupy nieformalne i organizacje pozarządowe, grupy samopomocowe, instytucje państwowe, samorządowe, przedsiębiorstwa, osoby prywatne korzystające z pomocy wolontariuszy, a także zgłaszać mogą się sami wolontariusze.

Ocenie nominowanych kandydatów podlegać będzie przede wszystkim: zaangażowanie, innowacyjność, skuteczność, partnerstwo w podejmowanych działaniach.

W lutym 2021 roku Kapituła, składająca się z osób nagrodzonych w ubiegłych latach oraz przedstawicieli samorządu i Rady organizacji, wybierze laureatów konkursu.

Termin i miejsce 12. Gali Wolontariatu Powiatu Tczewskiego, w czasie której zostaną uhonorowani najaktywniejsi wolontariusze, społecznicy i animatorzy, a także organizacje i prospołeczne firmy, zostaną podane w późniejszym czasie. Organizatorzy oczekują na ustabilizowanie się sytuacji pandemicznej w kraju.

Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków Powiatu Tczewskiego.

Więcej informacji na temat konkursu i Gali Wolontariatu można uzyskać u członków Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Tczewskiego:

Agata Radziwion – tel. 504 013 711

Damian Domański – tel. 508 897 087

e-mail: wolontariat.tczew@gmail.com

Marcin Stolarski (2021-01-04 07:53:39)
Marcin Stolarski
2021-01-04 07:53:39 Utworzenie
Marcin Stolarski
Marcin Stolarski (2021-01-04 07:53:39)

banner banner